« Wstecz

Pokaz slajdów „Światła Północy - Poradnik Łowcy Zorzy" z Karolem Wójcickim

Marzy Ci się zobaczenie zorzy polarnej? Jest to możliwe, ale wymaga solidnego przygotowania. Możemy razem stać się na moment Łowcami Zorzy Polarnej, a do naszego polowania przygotuje nas pasjonat nocnego nieba - Karol Wójcicki. Na poszukiwania zorzy udamy się 19 lutego o godz. 18 na platformie clickmeeting.com.
Wydarzenie zorganizowane w ramach Festiwalu Zorzy Polarnej we współpracy ze Stowarzyszeniem TRAKT.
O tym jak powstaje zorza, gdzie i kiedy jej szukać i jak nie dać się pokonać arktycznym warunkom, opowie doświadczony obserwator zorzy polarnej, podróżnik i popularyzator astronomii Karol Wójcicki. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach” na Facebooku.
Spotkanie odbędzie się na platformie clickmeeting, dzięki której będziecie mogli brać czynny udział w wydarzeniu.
Już wkrótce podamy link, po którego kliknięciu wystarczy wpisać swoje imię oraz adres mailowy i razem podejmiemy próbę złapania zorzy polarnej. Jeżeli już dziś wiecie, że chcecie razem z nami stać się Łowcami Zorzy, prześlijcie nam maila na adres promocja@pokis.pl wpisując w temacie wiadomości: „Światła Północy - Poradnik Łowcy Zorzy". Odpowiedni link trafi bezpośrednio na Wasze skrzynki pocztowe.
______
Karol Wójcicki przemierza cały świat w pogoni za zaćmieniami Słońca, a dwa miesiące w roku spędza za kołem podbiegunowym polując na zorze polarne. Jednocześnie uwielbia leżeć na tarasie u siebie w do-mu, wypatrując sypiących z nieba meteorów.
Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował jedne z naj-większych na świecie wspólnych obserwacji nocnego nieba (na 12 tys. osób) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych.

 

Karol jest również współpracownikiem Gazety Wyborczej. Prowadził programy popularnonaukowe na antenie Discovery Science i TVN Turbo. Nauczyciel astronomii w szkole podstawowej Eureka. W latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik. Obecnie odkrywa przed innymi sekrety Arktyki, pod-czas wypraw na obserwacje zorzy polarnej. Został także lauratem nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.
o płocku

Czy wiesz, że ...

Informacja Turystyczna

ma swoją siedzibę w Domu Darmstadt na Starym Rynku pod numerem 8?
wydarzenia płock
szlaki turystyczne płock

Kontakt:

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna
Telefon: (+48) 24 364 99 90

Informacja Turystyczna

Telefon/Fax: (+48) 24 367 19 44

e-mail: biuro@turystykaplock.eu

Sezon zimowy (1 października - 30 kwietnia)

czynne: pon. - piąt. w godz. 8:00 - 16:00

Pozostałe atrakcje turystyczne w Płocku


Pałac Slubów

Pałacyk został zbudowany ok. 1890 r. dla Ludwika Flatau w stylu ...


Kościół i klasztor podominikański

Zachowane do dzisiaj fragmenty murów od strony ...


Dom pod Trąbami

Jest to dawna kanonia , dobudowana w końcu XIV w. do muru obronnego, ...


Więzienie

W akcie lokacyjnym z 1237 r. książę Konrad Mazowiecki postanowił, że wszystkie ...


Dom Darmstadt

Na przełomie XVIII/XIX wieku w kamienicy Domu Darmstadt działał Hotel ...

atrakcje turystyczny