« Wstecz

LiterAkcje - spotkanie z Anną Dziewit-Meller

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza w ramach naPowietrzACZa kultury na kolejną LiterAkcję, czyli spotkanie z pisarkami i pisarzami, 1 sierpnia 2020 r. godz. 16 – 18.

Gościnią drugiej LiterAkcji będzie Anna Dziewit Meller - pisarka i dziennikarka, felietonistka Tygodnika Powszechnego. Autorka dwóch powieści: „Disko” (2012) i „Góry Tajget” (2016) oraz książki „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy”, która ukazała się w 2017 r. Razem z Marcinem Mellerem wydała zbiór reportaży „Gaumardżos, opowieści z Gruzji”, a z Agnieszką Drotkiewicz dwa tomy wywiadów „Głośniej! Rozmowy z pisarkami” oraz „Teoria trutnia i inne. Rozmowy z mężczyznami”. Prowadzi autorski kanał internetowy o książkach i literaturze bukbuk.pl.

Najnowsza książka Anny Dziewit – Meller „ Od jednego Lucyfera” jest idealną okazją do spotkania i rozmowy. Autorka podąża historią górniczej rodziny. Opowiada o mrocznych latach czterdziestych ubiegłego wieku, klasowej emancypacji i problemach, które dotykają nas dziś. Szczerze i niezwykle empatycznie mówi o tym, co wciąż niesłusznie pomijane: o udziale kobiet w małej i wielkiej historii.

o płocku

Czy wiesz, że ...

Biblia płocka

jest bogato iluminowanym rękopisem z XII wieku, sprowadzona do Płocka prawdopodobnie przez biskupa Aleksandra z Mallone z jego rodzinnych stron nad rzeką Mozą. Jest ona jednym z najcenniejszych rękopisów średniowiecznych.
wydarzenia płock
szlaki turystyczne płock

Kontakt:

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna
Telefon: (+48) 24 364 99 90

Informacja Turystyczna

Telefon/Fax: (+48) 24 367 19 44

e-mail: biuro@turystykaplock.eu

Sezon zimowy (1 października - 30 kwietnia)

czynne: pon. - piąt. w godz. 8:00 - 16:00

Pozostałe atrakcje turystyczne w Płocku


Muzeum Żydów Mazowieckich


Dom pod Trąbami

Jest to dawna kanonia , dobudowana w końcu XIV w. do muru obronnego, ...


Wake Park Płock

Wake Park w Płocku oferuje atrakcje dla dorosłych i dzieci: tor do ...


Pałac Biskupi

W budynku tym w nocy z 7 na 8 czerwca 1991 roku nocował Papież Jan Paweł II ...


Dawna Elektrownia Miejska

Elektrownię Miejską w Radziwiu zaczęto budować w 1927 roku. ...

atrakcje turystyczny