« Wstecz

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny

Muzeum Mazowieckie w Płocku  zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "TAMARA DZIŚ".

Czekamy na prace fotograficzne zainspirowane twórczością Tamary Łempickiej i jednocześnie przywołujące kontekst współczesności.

Termin nadsyłania prac - do 1 grudnia 2020 r.

Pierwsza nagroda w konkursie wynosi 2000 złotych. Wyróżnione prace zaprezentowane zostaną na wystawie.

 

REGULAMIN KONKURSU

Cel konkursu:

 

Przedmiot konkursu: prace fotograficzne inspirowane twórczością Tamary Łempickiej, uwzględniające kontekst współczesności.

 

Organizator konkursu: Muzeum Mazowieckie w Płocku.

 

Zasady i warunki uczestnictwa:

Zasady i kryteria oceny:

 

Artur Kras (ur. 1958 w Ciężkowicach) – fotograf od 1980 r. specjalista fotografii reklamowej, uczestnik plenerów fotograficznych w Polsce, w Niemczech, w Czechach i na Litwie, juror konkursów fotograficznych, nauczyciel fotografii, instruktor w Domu Kultury w Płocku i Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki, autor i współautor licznych wystaw i projektów fotograficznych, organizator plenerów fotograficznych „Oto Ja” w DPS Zakrzewo, w latach 2004-14 Prezes Płockiego Towarzystwa Fotograficznego im. Aleksandra Macieszy, aktualnie kierownik Działu Animacji w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki.

Arcadius Mauritz (ur. 1982 w Płocku) – portrecista, fotograf mody. Twórca, wykładowca, czasem filmowiec. W wolnych chwilach – muzyk. Od 2014 r. na stałe mieszka i działa w Warszawie, gdzie całkowicie poświęcił się fotografii. W 2018 r. obchodził 10lecie pracy twórczej.
Laureat prestiżowej nagrody VIVA! Photo Awards 2017 w kategorii MODA. Ambasador marek fotograficznych OLYMPUS, EIZO, PEAK DESIGN.
W swoich autorskich edytorialach modowych stawia na rozmach, awangardę, umiejętne łączenie różnych środków stylistycznych przy jednoczesnym zachowaniu unikalnej prostoty formy. Jako portrecista – wielbiciel klasyki, stawiający na pozytywną relację z osobą fotografowaną.
Zrealizował komercyjne projekty zdjęciowe m.in. dla : Estée Lauder, Electrolux, STOCK Spirits, Essilor Polonia, L`OREAL.

Grzegorz Piaskowski (ur. 1977 w Olkuszu) - fotograf i antropolog. Laureat ogólnoświatowych konkursów fotograficznych, takich jak: CBRE Urban Photographer of the year (2015), , ImAge Photography Award (2016), Street Photography Awards 2016,  International Photographer of the Year (2017) i innych. Jego zdjęcia można oglądać w galeriach, albumach oraz magazynach w Polsce i za granicą.

Od niedawna współpracuje z magazynem „Kontynenty”. Zawodowo jest etnologiem i zajmuje się polską kulturą ludową, antropologią współczesności, sztuką Dalekiego Wschodu. Pracuje w Muzeum Mazowieckim w Płocku jako kierownik działu etnografii.

Andrzej Świetlik (ur. 1951 w Złotowie) – fotograf, współautor filmów, akcji artystycznych i projektów multimedialnych, absolwent ASP w Warszawie, współzałożyciel grupy twórczej Łódź Kaliska. Mieszka w Warszawie.

Od lat 90. XX w. Andrzej Świetlik, niezaleźnie od współpracy z grupą Łódź Kaliska, stał się znany z fotografii portretowej i prac realizowanych dla rynku reklam. Współpracował z wiodącymi ilustrowanymi magazynami, oraz zapewniał ilustracje do wywiadów prasowych.

Andrzej Świetlik jest autorem albumów fotograficznych: Między, 2011 (rzecz o pracy Stanisława Dróżdża - Między),  Złotów. I tak wszyscy wiedzą2015  i  Ciechowski- Świetlik, 2016, (poświęcony wybitnemu liderowi zespołu Republika, którego fotografował przez 12 lat do jego śmierci w 2001 r.).

 

Nagrody i wyróżnienia:

1 nagroda                                           2000 zł

2 nagroda                                           1500 zł

3 nagroda                                           1000 zł

Trzy wyróżnienia              po            500 zł

Jury ma prawo dokonania zmian w układzie nagród.

 

Terminarz konkursu:

1.12.2020 – termin nadsyłania prac (data wpływu do organizatorów).

21.12.2020 – rozstrzygnięcie konkursu.

Styczeń/luty 2021– otwarcie wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród. Termin otwarcia wystawy może ulec zmianie.

 

Rozstrzygnięcie konkursu:

 

Inne informacje:

o płocku

Czy wiesz, że ...

Dziekanka

to budynek u zbiegu ulic Tumskiej i Kościuszki. Płocczanie nazywają ów budynek "płocką dziekanką" - nazwa nawiązuje do Dziekanki z Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie, która ma podobną niszę zdobiącą fasadę budynku.Płocka dziekanka powstała ok. 1806 roku.
wydarzenia płock
szlaki turystyczne płock

Kontakt:

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna
Telefon: (+48) 24 364 99 90

Informacja Turystyczna

Telefon/Fax: (+48) 24 367 19 44

e-mail: biuro@turystykaplock.eu

Sezon zimowy (1 października - 30 kwietnia)

czynne: pon. - piąt. w godz. 8:00 - 16:00

Pozostałe atrakcje turystyczne w Płocku


Cmentarz Rzymsko-Katolicki

Cmentarz radziwski znajduje się przy ul. Krakówka (dawny ...


Płockie molo

Molo w Płocku – pomost o konstrukcji stalowej, mierzący 358 m ...


Pałac Slubów

Pałacyk został zbudowany ok. 1890 r. dla Ludwika Flatau w stylu ...


Trakt Krakowski

Każdy mieszkaniec Radziwia wie, że nazwa ulicy Krakówka wzięła się ...


Towarzystwo Naukowe Płockie

W Dziale Zbiorów Specjalnych TNP znajdują się ...

atrakcje turystyczny