« Wstecz

Przestrzenie równoległe - wystawa rzeźb Ewy Fleszar i malarstwa Romana Fleszara

Zapraszamy do działu Kultura, w którym znajdą Państwo zapowiedzi ciekawych imprez, relacje i zdjęcia z wydarzeń kulturalnych, recenzje, szczegółowy miesięczny kalendarz imprez oraz ramowy plan wydarzeń na cały rok. Prezentujemy ofertę nie tylko płockich placówek kultury, ale także ciekawe wydarzenia z regionu. Mamy nadzieję, że zamieszczone informacje pomogą Państwu w wyborze propozycji dla siebie i atrakcyjnym oraz twórczym spędzaniu wolnego czasu.

To tytuł wystawy rzeźby Ewy Fleszar i malarstwa Romana Fleszara, którą zobaczymy w Płockiej Galerii Sztuki. Efekty pracy tego artystycznego małżeństwa będzie można podziwiać przez miesiąc od 7 lutego do 8 marca. Wernisaż wystawy już w piątek o 18:00. Zapraszamy!

 

Ewa i Roman Fleszarowie od lat wystawiają swoje prace wspólnie, chociaż posługują się różnymi formami artystycznej wymowy. Prezentowana w Galerii ekspozycja to rezultat ich twórczej aktywności w ostatniej dekadzie.

W PGS zostanie pokazanych 25 rzeźb Ewy Fleszar, w których artystka łączy różne materie: kamień z brązem i mosiądzem, drewno z metalem i szkłem. Jej prace są pełne metafor i detali, aluzyjnie dotyka w nich relacji międzyludzkich i problemów psychologicznych. Pojawiająca się ludzka postać ma przypisaną rolę, która w połączeniu z tytułem rzeźby („Sędzia”, „Biała Dama”, „Rycerz” czy „Wędrowiec”) niesie dodatkową symbolikę i alegorię.

Natomiast w prezentowanym malarstwie Romana Fleszara, obok 25 pojedynczych obrazów, znajdują się wieloelementowe dzieła: dyptyki i poliptyki („Wzrastanie Zieleni”, „Rozproszenie Kobaltu”, „Interferencje”, „Spirala”, „Słowianie”). Są to zbiory płaszczyzn w różnych relacjach: od geometrycznych, przez semantyczne, po iluzoryczne, które składają się na ciekawe w formie i treści dzieła. Z kolei w trójkątnych obrazach („Klepsydra”, „Abdul, cykl ”Szumy”) przestrzeń skomponowana jest na zasadzie „przestrzeni równoległych” - z przenikających się wzajemnie elementów bliskich realizmowi z elementami o charakterze iluzorycznym.

Program wydarzeń towarzyszących wystawie:
11 lutego, godz. 16:30 (z okazji ferii wstęp wolny) - oprowadzanie po wystawie z przewodnikiem - Płocka Galeria Sztuki zaprasza do zwiedzania wystawy „Równoległe przestrzenie” Ewy i Romana Fleszarów z przewodnikiem, który wskaże najważniejsze wątki w twórczości artystów, a także przybliży kontekst prezentowanych obrazów i rzeźb oraz odpowie na pytania.

19 lutego, godz. 19:00 - Koncert z cyklu Sygnał/Szum: Wojtek Kurek solo - na pierwszym wydarzeniu koncertowym w 2020 roku zagra perkusista, improwizator, autor instalacji i muzyki do spektakli Wojtek Kurek, w ramach trasy zapowiadającej jego nowy album Buoyancy, który będzie reinterpretacją albumu „Ovule”. Wydarzenie we współpracy z Fundacją Nobiscum. Wstęp wolny.

3 marca, godz. 16:30 - oprowadzanie po wystawie z przewodnikiem - Płocka Galeria Sztuki zaprasza do zwiedzania wystawy „Równoległe przestrzenie” Ewy i Romana Fleszarów z przewodnikiem, który wskaże najważniejsze wątki w twórczości artystów, a także przybliży kontekst prezentowanych obrazów i rzeźb oraz odpowie na pytania.
o płocku

Czy wiesz, że ...

Urząd Miasta Płocka

wprowadził system powiadomień SMS? Umożliwia on natychmiastową i bezpośrednią komunikację z mieszkańcami Płocka.
wydarzenia płock
szlaki turystyczne płock

Kontakt:

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna
Telefon: (+48) 24 364 99 90

Informacja Turystyczna

Telefon/Fax: (+48) 24 367 19 44

e-mail: biuro@turystykaplock.eu

Sezon zimowy (1 października - 30 kwietnia)

czynne: pon. - piąt. w godz. 8:00 - 16:00

Pozostałe atrakcje turystyczne w Płocku


Dom Darmstadt

Na przełomie XVIII/XIX wieku w kamienicy Domu Darmstadt działał Hotel ...


Szpital Swiętej Trójcy

W 1405 r. księżna Aleksandra, żona Ziemowita IV, siostra ...


Statek Kaper

Rejsy po Wiśle - Statek ...


Kościół p.w. św. Benedykta

Obecny kościół p.w. św. Benedykta w Płocku na ...


Dawna baszta obronna

Baszta obronna z XIV w. przy ulicy Zduńskiej jest pozostałoscią ...

atrakcje turystyczny