« Wstecz

Oddział Towarzystwa Naukowego Płockiego w Łęczycy wspólnie z łęczyckim Oddziałem Archiwum Państwowego w Płocku zapraszają na odczyt prof. dr. hab. Jacka Pietrzaka pt. "Sylwetka Józefa Piłsudskiego". Spotkanie odbędzie się w siedzibie łęczyckiego Oddziału Archiwum Państwowego w Płocku. Łęczyca, ul. Belwederska 38. Wstęp wolny.

Zapraszamy na promocję książki "Bez uśmiechu nic nie jest nigdy prawdziwe", która zawiera korespondencję miedzy Stefanem Themersonem, Kazimierzem Askanasem i Jasią Reichardt. Promocja książki odbędzie się 23 stycznia o godz. 18 w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki im. Themersonów.
 

„Bez uśmiechu nic nie jest nigdy prawdziwe…” – pisał Stefana do Kazimierza. To zdanie stało się tytułem wydawnictwa, w którym czytelnicy znajdą listy i kartki pocztowe krążące między Płockiem i Londynem od 60. do 80. lat XX w. Są w nich wspomnienia o starym Płocku, którego rozwój Askanas, adwokat, autor publikacji z zakresu kryminalistyki i o płockiej sztuce, opisuje Stefanowi z nostalgią i sentymentem, są wspomnienia Stefana o ojcu, Mieczysławie Themersonie, są w końcu wzruszające, lekko ironiczne, wyznania obu panów o chorobach i starości.
Druga część tej książki to korespondencja Askanasa z siostrzenicą Franciszki i spadkobierczynią Themersonów, Jasią Reichardt, dotycząca głównie starań o zachowanie w Płocku pamięci o Stefanie.

W dniu promocji książkę, będzie można kupić w promocyjnej cenie, 40 zł.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

o płocku

Czy wiesz, że ...

Kaplica Górnickich

to neogotycki budynek, wykonany z czerwonej cegły, który znajduje się na "starym" płockim cmentarzu. Kaplicę tę zawdzięczamy znanym płocczanom, Stanisławowi i Józefowi Górnickim - przemysłowcom płockim działającym na przełomie XIX i XX wieku. Kaplica cmentarna jest jednocześnie grobowcem rodzinnym Górnickich.
wydarzenia płock
szlaki turystyczne płock

Kontakt:

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna
Telefon: (+48) 24 364 99 90

Informacja Turystyczna

Telefon/Fax: (+48) 24 367 19 44

e-mail: biuro@turystykaplock.eu

Sezon zimowy (1 października - 30 kwietnia)

czynne: pon. - piąt. w godz. 8:00 - 16:00

Pozostałe atrakcje turystyczne w Płocku


Kościół i klasztor podominikański

Zachowane do dzisiaj fragmenty murów od strony ...


Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły

Na terenie zaboru rosyjskiego w 1905 r. ...


Stocznia Rzeczna

Płocka Stocznia Rzeczna wpisała się w panoramę Radziwia. Odgrywała ...


Muzeum Mazowieckie

Z powodu imponującej ekspozycji poświęconej sztuce secesji, zwane czesto ...


Spichlerze

Dwa spichlerze, usytuowane na płockim wzgórzu, wybudowane zostały w II ...

atrakcje turystyczny