« Wstecz

Otwarty spacer z przewodnikami „100 lat niepodległości”.

 

Otwarty spacer z przewodnikami „100 lat niepodległości”.Z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa, Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna zaprasza na tematyczny spacer z przewodnikami, którzy przybliżą sylwetki bohaterów rozsławiających Płock, a także wpływających na rozwój miasta na przestrzeni ostatnich stu lat. Podczas spaceru przedstawione zostaną również najważniejsze zabytki kulturalne i historyczne naszego miasta.

Europejskie Dni Dziedzictwa to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy, w tym także Polska, która włączyła się do akcji w 1993 roku.

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.

Co roku we wrześniu kraje, w których odbywa się to wydarzenie, udostępniają do zwiedzania szerokiej publiczności liczne zabytki i miejsca kultury, a także organizują wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące skierowane do różnorodnej grupy odbiorców, co nadaje wydarzeniu uniwersalnego wymiaru.

Spacer poświęcony naszemu miastu zaplanowaliśmy na 9 września. Tradycyjnie spacer z Płocką Lokalną Organizacją Turystyczną rozpocznie się o godzinie 12.00, na Starym Rynku w Płocku,  przy pomniku – ławeczce Druha Wacława Milke.

W trakcie spaceru uczestnicy napotkają na swojej drodze ucharakteryzowane postacie, które opowiedzą o swoich dokonaniach oraz przełomowych dla miasta momentach. O wielu bohaterach dowiemy się, także ze znajdujących się na pobliskich placach pomnikach, a także z tablic pamiątkowych umieszczonych na staromiejskich budynkach, do których prowadził będzie odPLOTowy przewodnik.  Podczas spaceru przybliżona zostanie również historia miasta i jego dziedzictwa kulturowego.

Udział w zwiedzaniu jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

 

o płocku

Czy wiesz, że ...

Radziwie

jest jedną z niewielu dzielnic płockich, które mogą pochwalić się tym, że składają się z ... dzielnic. Opis dzielnic zawdzięczamy Stanisławowi Chrzanowskiemu, który prawie pół wieku temu wyróżnił w obrębie prawobrzeżnej dzielnicy aż dwanaście dzielnic. Nazwy tychże dzielnic: Wiszpole, Psia Górka, Osiny (Łysiny), Łożyce (Łyżyce), Nort (Nurt), Furmańszczyzna, Stare Lądy, Tamte Łąki, Przydatki, Ogrody, Baraki, Grunty podmuchowe.
wydarzenia płock
szlaki turystyczne płock

Kontakt:

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna
Telefon: (+48) 24 364 99 90

Informacja Turystyczna

Telefon/Fax: (+48) 24 367 19 44

e-mail: biuro@turystykaplock.eu

Sezon zimowy (1 października - 30 kwietnia)

czynne: pon. - piąt. w godz. 8:00 - 16:00

Pozostałe atrakcje turystyczne w Płocku


Towarzystwo Naukowe Płockie

W Dziale Zbiorów Specjalnych TNP znajdują się ...


Dawna baszta obronna

Baszta obronna z XIV w. przy ulicy Zduńskiej jest pozostałoscią ...


Stocznia Rzeczna

Płocka Stocznia Rzeczna wpisała się w panoramę Radziwia. Odgrywała ...


Dom Pod Opatrznością

Z klasycystycznych kamienic dawnego Rynku Kanonicznego "Dom pod ...


Kościół p.w. św. Benedykta

Obecny kościół p.w. św. Benedykta w Płocku na ...

atrakcje turystyczny