« Wstecz

Sygnał/Szum 2.0: Radosław Kurzeja / Piotr Dąbrowski

Fundacja Nobiscum zaprasza na podwójne wydarzenie koncertowe w ramach cyklu poświęconego poszukującej muzyce elektronicznej Sygnał / Szum. W sobotę 11 sierpnia w siedzibie Płockiej Galerii Sztuki wystąpią Radosław Kurzeja oraz kurator cyklu Piotr Dąbrowski / ptr1. W piątek 17 sierpnia zapraszamy na koncerty projektów Mazut i Palcolor na Scenie Off Off . 


Wydarzenie stanowi inaugurację nowej odsłony cyklu Sygnał/Szum pod skrzydłami płockiej Fundacji Nobiscum, a możliwe będzie także dzięki współorganizatorom, którymi są Płocka Galeria Sztuki oraz Stowarzyszenie Teatr Per Se.Radosław Kurzeja - muzyk, bibliotekarz, artysta pochodzący ze Starego Sącza. Głównym polem aktywności twórczej Radosława Kurzei jest szeroko pojęta muzyka elektroniczna, w obrębie której nawiązuje do takich nurtów jak ambient, noise czy glitch. Zależy mu na tym, aby utwory miały charakter organiczny, dlatego komponując korzysta z instrumentów akustycznych, głosu, nagrań terenowych oraz taśm magnetofonowych. 


Dyskografia:
Lake or Sad War (test tube, 2012)
Nowa Apokalipsa (wydanie własne, 2014)
Live Set at Artefakt Cafe (zapis koncertu, 2015)
Noce (BDTA, 2017) 

https://www.facebook.com/kurzeja.radoslaw/
https://radoslaw-kurzeja.bandcamp.com/


Piotr Dąbrowski – płocki muzyk, producent, realizator dźwięku. W ostatnim czasie skupiony na eksplorowaniu możliwości stale ewoluującego systemu modularnego, różnorodnego instrumentarium elektronicznego i akustycznego, nieśmiało eksperymentujący z taśmą. Chętnie sięga po techniki dubowe, często odnajduje się w estetyce ambientowej, lubi analogowe ciepło i, niejako w kontrze, glitch i brzmienia lo-fi. Od 2016 roku jest kuratorem płockiego cyklu koncertowego Sygnał/Szum, zaś od roku 2018 – współfundatorem i prezesem Fundacji Nobiscum, w ramach której prowadzi dalszą działalność promotorską.https://www.facebook.com/ptr1music/
https://soundcloud.com/ptr1


Ź
ródło: fb: Fundacja Nobiscum i Sygnał / Szum

o płocku

Czy wiesz, że ...

Fotografia

dotarła do Płocka bardzo wcześnie, bo już w 1843 roku. W mieście otwarto wówczas jedną z pierwszych w kraju pracowni dagerotypii. Prowadzona była przez Juliana Zawodzińskiego - malarza, nauczyciela rysunków, jednego z pionierów sztuki fotograficznej w Polsce, który uczył się kunsztu fotografii w Monachium i w Dreźnie. Jego dzieła znajdują się w zbiorach Towarzystwa Naukowego Płockiego i Muzeum Mazowieckim w Płocku.
wydarzenia płock
szlaki turystyczne płock

Kontakt:

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna
Telefon: (+48) 24 364 99 90

Informacja Turystyczna

Telefon/Fax: (+48) 24 367 19 44

e-mail: biuro@turystykaplock.eu

Sezon zimowy (1 października - 30 kwietnia)

czynne: pon. - piąt. w godz. 8:00 - 16:00

Pozostałe atrakcje turystyczne w Płocku


Kino za Rogiem

Małe, przyjazne kino, które nie posiada ograniczeń sieciowych. Program ...


Gmach Sądu - Dawny Pałac Biskupi

Okazały Gmach Sądu to dwany Pałac Biskupi, ...


Płockie molo

Molo w Płocku – pomost o konstrukcji stalowej, mierzący 358 m ...


Stary Rynek

Reprezentacyjny plac z ratuszem - siedzibą władz miejskich. Otoczony jest ...


Kościół i klasztor podominikański

Zachowane do dzisiaj fragmenty murów od strony ...

atrakcje turystyczny