« Wstecz

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Koncertowy 26. Finał WOŚP

Dielę 14 stycznia. Na płockich ulicach, w galeriach handlowych i instytucjach kultury od rana kwestować będzie 450 wolontariuszy. Orkiestra grać będzie w całym mieście. Będą konkursy, liczne pokazy i prezentacje, przejażdżki z drifterami na stadionie Wisły Płock i wiele innych atrakcji. W programie nie zabraknie pokazów tanecznych i koncertów.wudziesty szósty Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedz

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza do Orlen Areny (Pl. Celebry Papieskiej 1), gdzie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zacznie grać już o godzinie 12. Wystąpią płockie zespoły, w tym The Wall, Kto Nie Kocha Pieszczocha, Anamor i The Old Corne. Muzycznymi gwiazdami wieczoru będą MC Silk oraz grupa Hurt.

Zespół The Wall powstał jesienią 2016 roku w Płocku z inicjatywy gitarzysty Adama Gankowskiego. W skład grupy wchodzą: Michał Wiśniewski (perkusja), Mateusz Kowalski (wokal, bas) oraz Adam Gankowski (gitara). Niespełna dwudziestoletni muzycy, bazując na rocku alternatywnym, starają się wplatać w swoją muzykę elementy rapu i popu. Jak sami przyznają, stronią od schematów w popularnych gatunkach muzycznych. W 2017 roku grupa wydała singiel „Shelter” zapowiadający ich debiutancki album. The Wall na co dzień ćwiczą w pracowni muzycznej POKiS.

Kto Nie Kocha Pieszczocha to zjawisko muzyczno-towarzyskie funkcjonujące w epoce późnej „wielkiej płyty” tj. w latach 1987-1990. Po 23 latach nieobecności muzycy ponownie się spotkali i postanowili swą muzyką rozjaśnić mroki świata, dając kolejny dowód, iż na starość człowiek dziecinnieje.

Zespół Anamor działa przy płockim Młodzieżowym Domu Kultury nieprzerwanie od 20 lat. Stworzyła ją czwórka płocczan: Roman Kusy (gitara basowa), Marek Misiak (gitara), Jerzy Misiak (perkusja) i Cezary Szczerbak (klawisze). Około roku później do składu dołączył gitarzysta Tomasz Rychliński, a także pierwsza wokalistka – Dominika Owsik. Zespół zadebiutował w 1996 r. koncertem w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, a później występował m.in. na koncertach Inwazja Mocy RMF FM. Swoje pierwsze, głównie softrockowe demo z wpływami muzyki progresywnej, Anamor nagrał w 1997 r. W tym samym roku zmieniła się wokalistka – dotychczasową zastąpiła Marta Głowacka, a parę lat później klawiszowiec – nowym został Marcin Ozimek. Debiutancka płyta „Imaginacje”, nagrana w sierpeckim studiu Klon, ukazała się w 2003 roku.

The Old Crone powstało w Płocku w 2013 roku z zamiłowania do zadymionych dźwięków tworzonych przez mistrza, boga, piewcę riffu, Tommy'ego Iommy'ego. Na koncie zespół ma 3 wydawnictwa oraz oficjalny teledysk. Po wielu roszadach w składzie i trudnościach dnia codziennego, pod koniec 2017 r. w zespole nastąpił stylistyczny przełom. The Old Crone postanowił sięgnąć do korzeni muzyki folkowej południa Stanów Zjednoczonych. W kompozycjach grupy obecnie słyszalne są dodatkowo inspiracje muzyką bluegrass ze szczyptą delta bluesa i soulu. Zespół jest w trakcie tworzenia pełnowymiarowego materiału, który zamierza zarejestrować w pierwszej połowie 2018 roku. Skład zespołu: Anna Kruszyńska - Strzemieczna (śpiew), Łukasz Grocki (gitara), Krzysztof Bednarski (bass), Rafał Strzemieczny (instrumenty perkusyjne).

O MC Silku świat usłyszał w 2011 roku, kiedy publicznie zaprezentował swoje umiejętności szybkiego rapowania. Obcenie znajduje się w światowej czołówce fast rappingu. MC Silk to wykonawca, którego nie sposób jednoznacznie określić. Ma niepowtarzalną umiejętność konstruowania skomplikowanych rymów — sam przyznaje, że etap tworzenia wartościowego przekazu jest dla niego jednym z najważniejszych. Tematyka, jaką porusza jest ważna, często z przymrużeniem oka opowiada o otaczającym świecie. MC Silk jest szczególnie doceniany jako tekściarz, nie tylko przez środowiska muzyczne - jego unikalne materiały na YouTube oglądają miliony widzów.

HURT to koncertowa bomba atomowa w nieustannej trasie. Liderem zespołu jest Maciek Kurowicki - autor charakterystycznych tekstów i wokalista operujący głosem o niepowtarzalnej barwie. Ponad dwudziestoletnią działalność zespołu dokumentuje 8 albumów studyjnych oraz niezliczona ilość singli. Pochodząca z płyty „Czat” piosenka „Załoga G” zapewniła zespołowi HURT stabilną pozycję w gronie najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów. Utwory takie jak „Lecę Ponad Chmurami”, „Lipstick On The Glass”, „Alarm Cykliczny”, pochodzący z najnowszej płyty hit „Nie Łamane Przez Tak” oraz wspomniana „Załoga G”, są aktualnie jednymi z najczęściej granych w większości rozgłośni radiowych. Teledysk do „Załogi G” zdobył nagrodę na Yach Film w Gdyni, a piosenka kilkakrotnie z rzędu znajdowała się na szczycie Listy Przebojów Radiowej Trójki. Zespół zagrał setki koncertów w klubach i na festiwalach m.in.: Off Festiwal, Jarocin, Przystanek Woodstock.

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już 14 stycznia (niedziela). W Płocku główne wydarzenia odbędą się w Orlen Arenie oraz na stadionie Wisły Płock. Start o godzinie 12.

 

o płocku

Czy wiesz, że ...

Dział dydaktyczny Zoo

prowadzi aktywne zajęcia dla zorganizowanych grup szkolnych i przedszkolnych dostosowane do programów nauczania biologii, przyrody i środowiska.
wydarzenia płock
szlaki turystyczne płock

Kontakt:

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna
Telefon: (+48) 24 364 99 90

Informacja Turystyczna

Telefon/Fax: (+48) 24 367 19 44

e-mail: biuro@turystykaplock.eu

Sezon letni (1 maja - 30 września)

czynne: pon. - piąt. w godz. 9:00 - 17:00

sob. -  niedz. w godz. 10:00 - 14:00

Pozostałe atrakcje turystyczne w Płocku


Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego

Szkoła Podstawowa w Radziwiu istniała ...


Więzienie

W akcie lokacyjnym z 1237 r. książę Konrad Mazowiecki postanowił, że wszystkie ...


Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Miejsce pierwszych i najważniejszych objawień Jezusa ...


Kościół p.w. św. Benedykta

Obecny kościół p.w. św. Benedykta w Płocku na ...


Cmentarz Rzymsko-Katolicki

Cmentarz radziwski znajduje się przy ul. Krakówka (dawny ...

atrakcje turystyczny