Płockie molo

Molo w Płocku – pomost o konstrukcji stalowej, mierzący 358 m długości, wychodzący łukiem w głąb Wisły z prawobrzeżnego bulwaru nadwiślańskiego w Płocku w kierunku zachodnim.


Opis

Molo spacerowe na Wiśle w Płocku jest pomostem dla pieszych o długości 358 metrów.Zlokalizowane jest u podnóża Wzgórza Tumskiego, usytuowaneg po prawej stronie Wisły. Szerokość pomostu mola spacerowego wynosi 5,3 m, a przy końcu obiektu  szerokość ta zwiększa się do 15,3 m.

Molo przystosowane jest dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Cechą charakterystyczną, która wyróżnia płockie molo polega na tym, że jego konstrukcja została wykonana równolegle do linii brzegu rzeki, będąc jedynym tego typu obiektem w Polsce. Takie usytuowanie obiektu chroni go przed niebezpiecznymi zjawiskami lodowymi występującymi na rzece i jednocześnie umożliwia swobodną obserwację  płockiej skarpy wraz z zabytkowymi, najstarszymi budowlami miasta – katedrą i zamkiem na Wzgórzu Tumskim, a także amfiteatru wybudowanego na stoku skarpy wiślanej.

Molo w Płocku zbudowano w okresie od marca do grudnia 2010 roku, a otwarte zostało 25 czerwca 2011 roku.

Na molo znajduje się kawiarnia "Molo Cafe". Kawiarnia jest urządzona w stylu marinistycznym. Na ścianach zamontowano latarenki, a także cumy i węzły żeglarskie oraz zdjęcia o tematyce morskiej. Stoliki znajdują się zarówno wewnątrz, jak i na powietrzu, gdzie w ciepłe dni można zażywać słonecznych kąpieli lub schronić się w cieniu parasola, by podziwiać roztaczający się stąd widok na Wisłę.

Atrakcje na mapie

Pokaż miejsca

Inne atrakcje
Noclegi (hotele, pokoje)
Gastronomia (restauracje, puby)
Odległość od atrakcji:
wydarzenia płock
szlaki turystyczne płock

Kontakt:

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna
Telefon: (+48) 24 364 99 90

Informacja Turystyczna

Telefon/Fax: (+48) 24 367 19 44

e-mail: biuro@turystykaplock.eu

Sezon zimowy (1 października - 30 kwietnia)

czynne: pon. - piąt. w godz. 8:00 - 16:00

Pozostałe atrakcje turystyczne w Płocku


Kościół i klasztor podominikański

Zachowane do dzisiaj fragmenty murów od strony ...


Ulica Tumska

Ulica Tumska należy do najważniejszych ulic w Płocku. Jej początki sięgają ...