« Wstecz

Pokaz Slajdów "Rok w Wenezueli" z Adrianną Jarczyk

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów oraz Dom Darmstadt serdecznie zapraszają na pokaz slajdów z Adrianną Jarczyk.
Bohaterka naszego pokazy wyjechała do Wenezueli na tydzień, jednak z powodu pandemii utknęła tam na ponad rok. W tym czasie kręciła filmy na swój kanał w serwsie YouTube - Gonna Travel, w których dzieliła się swoimi przeżyciami w Caracas.
Jej działania zostały dostrzeżone przez redakcję National Geographic, która nominowała Adę do tegorocznego plebiscytu "Travelery" w kategorii "Bloger Roku".
Zapraszamy już 13.09.2021 (poniedziałek) o godzinie 18:00 do Domu Darmstadt. Wstęp bezpłatny.
---
Podczas pokazu poruszymy kilka naprawdę ciekawych tematów:
- Caracas - jakie jest? czy rzeczywiście jest niebezpiecznie?
Mimo niechlubnej sławy jednego z najniebezpieczniejszych miast na świecie, Caracas skradło serce Ady - nad miastem codziennie przelatują papugi, a przy ulicach rosną drzewa mango. Z każdej części miasta rozpościera się widok na zielone wzgórza Parku Narodowego El Avila.
- Czasy świetności Wenezueli
Wenezuela 50-60 lat temu była naprawdę prężnie rozwijającym się krajem, dlatego imigrowali tam ludzie z całego świata. Ropa naftowa, dzięki której kraj zaczął się szybko wzbogacać, okazała się być również jego przekleństwem. Podróżniczka wspomni o dwóch budowlach, które są symbolami upadku tego kraju. Jedna z nich -Torre David - miała być centrum finansowym, a stała się najwyższymi slumsami świata.
- Dlaczego w Wenezueli brakuje benzyny?
Wenezuela mimo tego, że posiada największe złoża ropy naftowej na świecie, nie jest w stanie zaopatrzyć ludzi w benzynę.
- Hiperinflacja - jak z nią żyć?
Za parę miesięcy Wenezuela zostanie krajem o najdłużej trwającej hiperinflacji na świecie. Na przykład w marcu 2020, $1 wynosił 75 tys. boliwarów. Na dzień dzisiejszy $1 to już 3 miliony boliwarów. Jak na co dzień funkcjonują Wenezuelczycy, gdy ich waluta traci tak szybko na wartości?
- Santería Santería to religia i zarazem czarna magia uprawiana w Wenezueli. Została przywieziona z Afryki wraz z niewolnikami, i w głównej mierze rozpropagowana przez Chaveza. Dowiecie się o tym, jakie są jej wierzenia i rytuały.
-Dlaczego w Wenezueli 'teraz' nigdy nie jest 'teraz'? Co robią polskie hot-dogi na ulicach w Caracas?
- Jacy są Wenezuelczycy i dlaczego wciąż uważają, że Wenezuela to najlepszy kraj na świecie?”
poleć płock
o płocku

Czy wiesz, że ...

Fabryka domów

mieściła się w Płocku przy ulicy Rajmunda Rembielińskiego, w miejscu gdzie obecnie znajduje się Płockie Centrum Handlowe. Przedsiębiorstwo nosiło nazwę "Płocki Kombinat Budowlany". Wytwarzał on między innymi płyty, z których powstawały budynki w technologii wielkiej płyty. Płock zawdzięcza tej fabryce całe osiedla: na północ od ulicy Tysiąclecia Osiedle Łukasiewicza tzw. "Wielka Płyta", Międzytorze, Dworcowa, Podolszyce północ.
wydarzenia płock
szlaki turystyczne płock

Kontakt:

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna
Telefon: (+48) 24 364 99 90

Informacja Turystyczna

Telefon/Fax: (+48) 24 367 19 44

e-mail: biuro@turystykaplock.eu

Sezon zimowy (1 października - 30 kwietnia)

czynne: pon. - piąt. w godz. 8:00 - 16:00

Pozostałe atrakcje turystyczne w Płocku


Mury miejskie

W roku 1353 Kazimierz Wielki zainicjował budowę murów miejskich, ...


Ratusz

Zbudowany w latach dwudziestych XIX w. płocki ratusz był miejscem ostatniego ...


Seminarium Duchowne


Pałac Biskupi

W budynku tym w nocy z 7 na 8 czerwca 1991 roku nocował Papież Jan Paweł II ...


Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły

Na terenie zaboru rosyjskiego w 1905 r. ...

atrakcje turystyczny