« Wstecz

Ferie z Płocką Galerią Sztuki - online

Na tegoroczne ferie zimowe Płocka Galeria Sztuki przygotowała wyjątkową ofertę edukacyjną online, do skorzystania z której zapraszamy całe rodziny. Podczas zaplanowanych – warsztatów plastycznych, spacerów i wirtualnych spotkań ze sztuką, będzie można kreatywnie i ciekawie spędzić czas w ramach cyklu „W składzie ze sztuką” lub wspólnie odkrywać i eksperymentować podczas wirtualnych spotkań: „Artysta z wyobraźnią”, które poprowadzą płoccy twórcy, a punktem wyjścia do zaprezentowanych przez nich działań, oprócz tytułowej WYOBRAŹNI, staną się ich własne prace. Mamy nadzieję, że nasze propozycje zachęcą małych i dużych do wspólnego spędzania czasu i twórczej zabawy. Zapraszamy!
04.01.2021, godz. 12:00 (Facebook Galerii)
„Konie w malarstwie” – pierwszy odcinek z cyklu „Artysta z wyobraźnią”, w którym artystka Maria Weigl-Wojnarowska zaprezentuje swoją twórczość oraz wybrane prace. Na przykładzie prezentowanych dzieł zostanie podjęty temat konia w malarstwie, a następnie w części warsztatowej uczestnicy dowiedzą się, jak narysować lub namalować zwierzęcą postać.
Warsztaty dla uczestników w wieku 12-100 lat

06.01.2021, godz. 12:00 (Facebook, Strona internetowa Galerii)
„W składzie z Dwurnikiem” – propozycje plastyczne w oparciu o znajdujący się w zbiorach Galerii obraz „Kaźmierz” Edwarda Dwurnika, jednego z najbardziej znanych artystów polskiej sztuki współczesnej. W ramach cyklu „Pracownia” zapraszamy do wykonania prostych, manualnych prac plastycznych. W wykonaniu ich dodatkowo wykorzystamy zdolność kojarzenia i spostrzegawczość. Materiały z instrukcjami będą do pobrania na naszej stronie internetowej www.plockagaleria.pl w zakładce Edukacja/Materiały edukacyjne.
Warsztaty dla uczestników w wieku 6-15 lat

08.01.2021, godz. 12:00 (Facebook Galerii)
„Sztuka zamknięta w mozaice” – kolejny odcinek z cyklu „Artysta z wyobraźnią”, w którym Magdalena Sikorska-Tokarska zaprezentuje swoją twórczość oraz przedstawi zasady tworzenia mozaiki. W czasie zajęć odbiorcy dowiedzą się między innymi: z jakich materiałów można ją wykonać.
Warsztaty dla uczestników w wieku 12-100 lat

11.01.2021, godz. 12:00 (Facebook Galerii)
„W składzie ze sztuką – spacer z JSD” – pod tymi tajemniczymi literami kryją się nazwiska trzech artystów (Ludwik Jaksztas, Andrzej Sadowski, Janusz Dziurawiec), których prace portretujące fragmenty płockich ulic znajdują się w kolekcji PGS. Dzieła zaprezentowane na stronie facebookowej Galerii, staną się punktem wyjścia do twórczych działań. Zadaniem uczestników będzie ... spacer i następnie sfotografowanie miejsca przedstawionego na obrazie, po czym wysłanie go na adres: edukacja@plockagaleria.pl. Zdjęcia staną się częścią kolażu, który zostanie zaprezentowany na Facebooku i Instagramie Płockiej Galerii Sztuki.
Warsztaty dla uczestników w wieku 10-100 lat

13.01.2021, godz. 12:00 (Facebook, Strona internetowa Galerii)
„W składzie ze Staniewskim” – inspiracją do warsztatowych działań będzie obraz „Martwa natura z pędzlami” Stanisława Staniewskiego. W ramach naszej „Pracowni”, uczestnicy zajęć będą kolorować, dorysowywać i doklejać poszczególne elementy tworząc wariacje martwej natury. Materiały z instrukcjami będą do pobrania na naszej stronie internetowej www.plockagaleria.pl w zakładce Edukacja/Materiały edukacyjne.
Warsztaty dla uczestników w wieku 6-15 lat

15.01.2021, godz. 12:00 (Facebook, Instagram Galerii)
„W składzie ze sztuką – spacer z JSD” – prezentacja zdjęć oraz kolaż, podsumowujące fotograficzny spacer zainspirowany obrazami Jaksztasa, Sadowskiego i Dziurawca z kolekcji własnej PGS.

17.01.2021, godz. 12:00 (Facebook Galerii)
„Z kolekcji PGS” – spotkanie autorskie, podczas którego uczestnicy spotkania zapoznają się z wybranymi pracami oraz faktami z historii kolekcji PGS. Prowadzenie: Dorota Ożdżyńska.
Spotkanie dla uczestników w wieku 12-100 lat
poleć płock
o płocku

Czy wiesz, że ...

Dziekanka

to budynek u zbiegu ulic Tumskiej i Kościuszki. Płocczanie nazywają ów budynek "płocką dziekanką" - nazwa nawiązuje do Dziekanki z Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie, która ma podobną niszę zdobiącą fasadę budynku.Płocka dziekanka powstała ok. 1806 roku.
wydarzenia płock
szlaki turystyczne płock

Kontakt:

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna
Telefon: (+48) 24 364 99 90

Informacja Turystyczna

Telefon/Fax: (+48) 24 367 19 44

e-mail: biuro@turystykaplock.eu

Sezon zimowy (1 października - 30 kwietnia)

czynne: pon. - piąt. w godz. 8:00 - 16:00

Pozostałe atrakcje turystyczne w Płocku


Dom Pod Opatrznością

Z klasycystycznych kamienic dawnego Rynku Kanonicznego "Dom pod ...


Stocznia Rzeczna

Płocka Stocznia Rzeczna wpisała się w panoramę Radziwia. Odgrywała ...


Stary Rynek

Reprezentacyjny plac z ratuszem - siedzibą władz miejskich. Otoczony jest ...


Stary Port

Basen portowy zbudowano po lewej stronie dzisiejszej ulicy Kolejowej idąc w ...


Pomnik Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej

Pomnik usytuowany jest na deptaku przed Muzeum ...

atrakcje turystyczny