« Wstecz

Filmowy Płock 3: Zabijcie czarną owcę

Mocny debiut aktorski Marka Frąckowiaka w roli Tymona. Poznajemy go jako pracownika na budowie. Ma dobrą opinię zarówno u zwierzchników, jak i robotników. Jest sumienny i koleżeński. Jednak, chcąc pomóc koledze, ponownie wchodzi w konflikt z prawem.

Dzięki licznym retrospekcjom z różnych okresów życia bohatera wiemy, że został odepchnięty przez matkę (Anna Seniuk) i niemal całe dzieciństwo oraz młodość spędza w kolejnych domach dziecka i zakładach poprawczych, z których ciągle uciekał.

Passendorfer występuje tu jako krytyk społecznego systemu, który nie wybacza popełnionych błędów.

PLENERY/WNĘTRZA: W obiektywie Edwarda Kłosińskiego możemy przede wszystkim podziwiać płocką Petrochemię i nieistniejące już płockie spichlerze.

Zabijcie czarną owcę | dramat obyczajowy, 74 min. | realizacja zdjęć: 1971 | premiera: 15 lutego 1972 | reżyseria: Jerzy Passendorfer |scenariusz: Ryszard Kłyś | zdjęcia: Stefan Pindelski | operator kamery: Edward Kłosiński | muzyka: Jerzy Matuszkiewicz | produkcja: Zespół Filmowy Wektor

OSTATNI POKAZ w ramach projektu FILMOWY PŁOCK 3, realizowanego przez Płocką Lokalną Organizację Turystyczną i Samorząd Województwa Mazowieckiego. Partnerem projektu jest POKiS i Kino za Rogiem w Płocku.

poleć płock
o płocku

Czy wiesz, że ...

Kielich Konrada Mazowieckiego

który liczy 21 cm wysokości i 17 cm szerokości, znajduje się obecnie w zbiorach płockiego Muzeum Diecezjalnego. Kielich ten i towarzysząca mu patena powstały ok. 1239 roku. Nieznane jest dokładne miejsce ich poznania, a także autor. Znany jest jednak fundator - książę Mazowsza i Kujaw - Konrad I Mazowiecki. Przedmioty te są jednymi z najcenniejszych zabytków sztuki późnoromańskiej w Polsce. Ciekawostką jest fakt, iż stanowią one wyraz skruchy okrutnego władcy, który rozkazał zgładzić kanonika płockiego scholastyka Jana Czapli.
wydarzenia płock
szlaki turystyczne płock

Kontakt:

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna
Telefon: (+48) 24 364 99 90

Informacja Turystyczna

Telefon/Fax: (+48) 24 367 19 44

e-mail: biuro@turystykaplock.eu

Sezon zimowy (1 października - 30 kwietnia)

czynne: pon. - piąt. w godz. 8:00 - 16:00

Pozostałe atrakcje turystyczne w Płocku


Most im. Legionów Józefa Piłsudskiego

Most ma 648,40 m długości i jets przeznaczony dla ...


Plac Obrońców Warszawy

W 1793 r. do Płocka wkroczyły wojska pruskie, a w ślad za nimi ...


Ulica Tumska

Ulica Tumska należy do najważniejszych ulic w Płocku. Jej początki sięgają ...


Park linowy nad Wisłą

Od lipca 2016 roku, wszyscy miłośnicy aktywnego spędzania czasu ...

atrakcje turystyczny