« Wstecz

Muzyczne Czwartki na Płockiej Starówce

 

Począwszy od 4 lipca do końca sierpnia, w wybrane czwartki na małej scenie usytuowanej na Placu Starego Rynku w Płocku, o godzinie 18.00 odbywać się będą bezpłatne, godzinne  koncerty muzyki, które powinny zadowolić najbardziej wymagających melomanów.


Zaproponowany przez wykonawców repertuar będzie niebywale urozmaicony. Ponad dwudziestu, zaangażowanych w „Muzyczne Czwartki na Płockiej Starówce” muzyków, podczas cyklu koncertów na powietrzu zaprezentuje utwory muzyki filmowej, musicalowej, folkowej, jazzowej, jak i popularnej.

 

Koncertem inaugurującym cykl tych muzycznych wydarzeń będzie występ warszawskiego zespołu indie-folkowego „Adre & The Giants”, na który zapraszamy już 4 lipca br. na godz. 18.00 (mała scena na Placu Starego Rynku). Artyści w składzie Andrzej Rozen (gitara elektryczna, wokal), Karolina Matuszkiewicz (skrzypce, wokal) i Aleksandra Jankowska (wiolonczela, wokal) inspirują się, takimi artystami jak Bob Dylan, Johnny Cash, The Lumineers, Mumford & Sons czy Gregory Alan Isakov. Ich muzyka to wyraziste połączenie szczerych emocji, ciepłego wokalu, harmonii skrzypiec i wiolonczeli oraz rytmu, który aż prosi się, by wybijać go tupaniem o podłogę. Laureaci Festiwalu Fama 2017.

 

 

Projekt „Muzyczne Czwartki na Płockiej Starówce” uzyskał dofinansowanie ze środków Miasta Płock. Tegoroczna edycja projektu realizowana jest przy współpracy z Płocką Orkiestrą Symfoniczną, Płockim Ośrodkiem Kultury i Sztuki oraz Agencją Rewitalizacji Starówki.
poleć płock
o płocku

Czy wiesz, że ...

Pierwsze wydanie dzieła Mikołaja Kopernika "O obrotach sfer niebieskich" z 1543 roku

przechowywane jest w zbiorach Towarzystwa Naukowego Płockiego. Płockie dzieło wydrukowane jest na cienkim papierze czerpanym, ma oryginalną, renesansową miękką oprawę z jasnej skóry, pozbawioną ozdób.
wydarzenia płock
szlaki turystyczne płock

Kontakt:

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna
Telefon: (+48) 24 364 99 90

Informacja Turystyczna

Telefon/Fax: (+48) 24 367 19 44

e-mail: biuro@turystykaplock.eu

Sezon letni (1 maja - 30 września)

czynne: pon. - piąt. w godz. 9:00 - 17:00

sob. - niedz. w godz. 10:00 - 14:00

Pozostałe atrakcje turystyczne w Płocku


Dawna baszta obronna

Baszta obronna z XIV w. przy ulicy Zduńskiej jest pozostałoscią ...


Więzienie

W akcie lokacyjnym z 1237 r. książę Konrad Mazowiecki postanowił, że wszystkie ...


Stocznia Rzeczna

Płocka Stocznia Rzeczna wpisała się w panoramę Radziwia. Odgrywała ...


Książnica Płocka

Płock, jedno z najstarszych miast w Polsce, ma również bogatą ...

atrakcje turystyczny