« Wstecz

Ruszamy z projektem Płock na szóstkę!

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna rusza z projektem “Płock na szóstkę”, który skierowany jest do uczniów czwartych klas szkoły podstawowej z terenu Płocka.


Celem projektu jest przekazanie płockiej młodzieży szkolnej wiedzy na temat kultury, historii i dziedzictwa miasta Płocka poprzez organizację zajęć edukacyjnych w wybranych obiektach kulturalnych miasta.Wraz z partnerami projektu zorganizujemy 6 zajęć w różnych instytucjach, takich jak Muzeum Mazowieckie, Teatr Dramatyczny, Regionalne Muzeum Poczty, siedzibie Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Płocka i innych. Dzięki temu, że dzieci poznają z nami te miejsca jest szansa, że odwiedzą je chętniej ze swoimi rodzicami, kolegami i koleżankami.


Podczas zajęć dzieci poznają różne historie życia i dokonań wybitnych płocczan oraz ludzi związanych z dziejami Płocka. W przystępny dla swojej grupy wiekowej sposób dzieci dowiedzą się m.in. o piastowskich władcach kraju Władysławie I Hermanie i Bolesławie III Krzywoustym, ale także o założycielu Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Płocka Wacławie Milke, wielce zasłużonym dla miasta prefekcie Rajmuncie Rembielińskim, popularyzującemu kulturę kurpiowską księdzu Władysławowi Skierkowskiemu i wielu innych.


Udział w projekcie jest bezpłatny, projekt został dofinansowany ze środków miasta Płocka.

 

Pobierz regulamin projektu "Płock na szóstkę".

poleć płock
o płocku

Czy wiesz, że ...

Kasyno oficerskie perejasławskiego pułku

znajdowało się przy ulicy Kolegialnej, w budynku, w którym przed drugą wojną światową znajdował się ekskluzywny Hotel Warszawski. Słynął on z komfortowej sali kinowej i wytwornej sali balowej, w której gościł sam marszałek Józef Piłsudski.
wydarzenia płock
szlaki turystyczne płock

Kontakt:

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna
Telefon: (+48) 24 364 99 90

Informacja Turystyczna

Telefon/Fax: (+48) 24 367 19 44

e-mail: biuro@turystykaplock.eu

Sezon zimowy (1 października - 30 kwietnia)

czynne: pon. - piąt. w godz. 8:00 - 16:00

Pozostałe atrakcje turystyczne w Płocku


Pomnik Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej

Pomnik usytuowany jest na deptaku przed Muzeum ...


Książnica Płocka

Płock, jedno z najstarszych miast w Polsce, ma również bogatą ...


Muzeum Diecezjalne

Zostało zbudowane w 1903 r. z inicjatywy bł. abp. Antoniego J. ...

atrakcje turystyczny