« Wstecz

Ruszamy z projektem Płock na szóstkę!

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna rusza z projektem “Płock na szóstkę”, który skierowany jest do uczniów czwartych klas szkoły podstawowej z terenu Płocka.


Celem projektu jest przekazanie płockiej młodzieży szkolnej wiedzy na temat kultury, historii i dziedzictwa miasta Płocka poprzez organizację zajęć edukacyjnych w wybranych obiektach kulturalnych miasta.Wraz z partnerami projektu zorganizujemy 6 zajęć w różnych instytucjach, takich jak Muzeum Mazowieckie, Teatr Dramatyczny, Regionalne Muzeum Poczty, siedzibie Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Płocka i innych. Dzięki temu, że dzieci poznają z nami te miejsca jest szansa, że odwiedzą je chętniej ze swoimi rodzicami, kolegami i koleżankami.


Podczas zajęć dzieci poznają różne historie życia i dokonań wybitnych płocczan oraz ludzi związanych z dziejami Płocka. W przystępny dla swojej grupy wiekowej sposób dzieci dowiedzą się m.in. o piastowskich władcach kraju Władysławie I Hermanie i Bolesławie III Krzywoustym, ale także o założycielu Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Płocka Wacławie Milke, wielce zasłużonym dla miasta prefekcie Rajmuncie Rembielińskim, popularyzującemu kulturę kurpiowską księdzu Władysławowi Skierkowskiemu i wielu innych.

 

Pobierz regulamin projektu "Płock na szóstkę".


Projekt dofinansowano ze środków miasta Płocka. Honorowy Patronat nad projektem objął Prezydent Miasta Płocka.


poleć płock
o płocku

Czy wiesz, że ...

Fabryka domów

mieściła się w Płocku przy ulicy Rajmunda Rembielińskiego, w miejscu gdzie obecnie znajduje się Płockie Centrum Handlowe. Przedsiębiorstwo nosiło nazwę "Płocki Kombinat Budowlany". Wytwarzał on między innymi płyty, z których powstawały budynki w technologii wielkiej płyty. Płock zawdzięcza tej fabryce całe osiedla: na północ od ulicy Tysiąclecia Osiedle Łukasiewicza tzw. "Wielka Płyta", Międzytorze, Dworcowa, Podolszyce północ.
wydarzenia płock
szlaki turystyczne płock

Kontakt:

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna
Telefon: (+48) 24 364 99 90

Informacja Turystyczna

Telefon/Fax: (+48) 24 367 19 44

e-mail: biuro@turystykaplock.eu

Sezon zimowy (1 października - 30 kwietnia)

czynne: pon. - piąt. w godz. 8:00 - 16:00

Pozostałe atrakcje turystyczne w Płocku


Park linowy nad Wisłą

Od lipca 2016 roku, wszyscy miłośnicy aktywnego spędzania czasu ...


Miejsce walk we wrześniu 1939 r.

We wrzesniu 1939 w Radziwiu toczyły się walki związane z ...


Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły

Na terenie zaboru rosyjskiego w 1905 r. ...


ZOO Płock

Pięknie położone płockie ZOO zajmuje powierzchnię ponad 10 ha, na ...

atrakcje turystyczny