« Wstecz

Kino za Rogiem gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Od 2 lat wspólnie z Płocką Lokalną Organizacją Turystyczną i Samorządem Województwa Mazowieckiego Kino za Rogiem realizuje projekt FILMOWY PŁOCK, przypominając obrazy kręcone przez filmowców w Płocku, na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu latu. Są wśród nich fabuły i dokumenty, realizowane  przez takich twórców jak M. Kaniewska, K. Kieślowski, J.Skolimowski, J. Morgenstern czy H. Kluba. Są wśród nich dzieła wybitne, dzieła kultowe, są i te, o których szybko zapomniano z różnych przyczyn.
 

Wiemy, że warto je przypominać, pokazywać i o nich rozmawiać. Wiemy też, że nie wszystkim udało się je zobaczyć w 2017 i 2018 roku, dlatego dobrą okazją na ich przypomnienie będzie finał WOŚP. Zagramy dla Was oraz „dla dzieci małych i bez focha.” Zamiast biletu dostaniecie serduszko, moc wrażeń filmowych i poczucie, że „pomaganie jest dziecinnie proste.”

 

PROGRAM:
 

godz. 11.30 - Pan Kleks w Kosmosie cz. 1: Porwanie Agnieszki (Polska 1988, 79 min.) - przygodowy s-f, reż. Krzysztof Gradowski

 

godz. 12.55 - Pan Kleks w Kosmosie cz. 2: Misja Voltana II (Polska 1988,

63 min.)  - przygodowy s-f, reż. Krzysztof Gradowski

 
 

godz. 14.00 - Szatan z 7 klasy (Polska 1960, 105 min.) - przygodowy, reż. Maria Kaniewska

 

godz. 16.00 - Blizna (Polska 1976, 102 min.) - dramat, reż. Krzysztof Kieślowski


 


UWAGA! Wszystkie firmy po rekonstrukcji cyfrowej

 

Pan Kleks w Kosmosie

Dzieci z Domu Dziecka w Maliszewie otrzymują na gwiazdkę komputer ofiarowany od byłego wychowanka, Jacka Bronowskiego. W nocy komputer sam się włącza i opowiada dzieciom historię, która ma się wydarzyć za 25 lat.

 

Wielki Elektronik, na prośbę gubernatora planety Mango, niejakiego Don Manuela Carmello de Bazara zgadza się użyć swego wynalazku, aby dostarczyć gubernatorowi z Ziemi dziewczynkę, która byłaby dla niego upragnioną córką. Wybór pada na Agnieszkę, uczennicę trzeciej klasy szkoły podstawowej im. Stanisława Lema. Gdy zostaje ona uprowadzona na Mango, uczniowie z jej klasy udają się do ostatniego rezerwatu przyrody, aby prosić mieszkającego tam Pana Kleksa o pomoc w odzyskaniu koleżanki.

Żyjący dotąd z dala od cywilizacji Pan Kleks, przekonany, że dzieci o nim zapomniały, decyduje się przyjść uczniom z pomocą. Razem z członkiem klasy Groszkiem, jego ojcem komandorem Maxem Bensonem oraz z stworkiem Melo-Śmiaczem, wyruszają na pokładzie ścigacza VOLTAN II w niebezpieczną wyprawę na planetę Mango.

 

PŁOCK NA PLANIE:  Część zdjęć powstało w Bratysławie, część w Warszawie.

Swoją „rolę” w filmie miały też Zakłady Azotowe „Puławy” oraz płocka Petrochemia.

 

Szatan z 7 klasy

 

Po sukcesie „Awantury o Basię” i za namową młodzieży, która domagała się przeniesienia powieści Kornela Makuszyńskiego na ekrany, Maria Kaniewska zdecydowała się sfilmować „Szatana z 7 klasy”. Głównym bohaterem jest Adam Cisowski – nieprzeciętnie inteligentny chłopak z żyłką detektywistyczną, który łamie szyfr systemu odpytywania uczniów wprowadzony przez prof. Gąsowskiego. „W nagrodę” profesor zaprasza młodzieńca do spędzenia kilku dni z rodziną Gąsowskich. Na decyzję Adasia o wyjeździe wielki wpływ ma poznana u profesora śliczna Wandzia.

W tej roli, debiutująca na ekranie, śliczna Pola Raksa. W dworku dochodzi do serii zadziwiających zdarzeń, których historia zaczyna się jeszcze w czasach napoleońskich. Adaś jest w swoim żywiole, ale po piętach depcze mu przestępcza szajka.

 

PŁOCK NA PLANIE: Większość zdjęć kręcona była w Łącku, wewnątrz przedwojennej rezydencji gen. Ścibora - Rylskiego i w tamtejszych okolicznościach przyrody. Jednak film otwierają sekwencje ujęć z płockich ulic i placów. Mamy Dom Pod Trąbami, Katedrę, ul. Kazimierza Wielkiego i Piekarską oraz plac Narutowicza.

 

Blizna

 

Debiut kinowy K. Kieślowskiego, z doskonałą obsadą (m.in.: Franciszek Pieczka – w roli głównej, Mariusz Dmochowski) i Płockiem jako bohaterem w tle. Opowiadający o zmaganiach dyrektora Bednarz z partyjnym betonem w czasach dramatycznych wydarzeń 1970 roku, obraz otrzymał na festiwalu w Gdyni (1976) Nagrodę Specjalną Jury dla Krzysztofa Kieślowskiego i Nagrodę za pierwszoplanową rolę męską dla Franciszka Pieczki.

 

Zapraszamy.

Źródło: Kino za Rogiem Płock

poleć płock
o płocku

Czy wiesz, że ...

W 1075 roku król

Bolesław Śmiały utworzył w Płocku biskupstwo?
wydarzenia płock
szlaki turystyczne płock

Kontakt:

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna
Telefon: (+48) 24 364 99 90

Informacja Turystyczna

Telefon/Fax: (+48) 24 367 19 44

e-mail: biuro@turystykaplock.eu

Sezon letni (1 maja - 30 września)

czynne: pon. - piąt. w godz. 9:00 - 17:00

sob. - niedz. w godz. 10:00 - 14:00

Pozostałe atrakcje turystyczne w Płocku


ZOO Płock

Pięknie położone płockie ZOO zajmuje powierzchnię ponad 10 ha, na ...


Teatr w Płocku

W latach 1811- 1812 staraniem Rajmunda Rembielińskiego, prefekta departamentu ...


Dom Darmstadt

Na przełomie XVIII/XIX wieku w kamienicy Domu Darmstadt działał Hotel ...


Kościół Farny pw. św. Bartłomieja

Ufundowany został przez króla Kazimierza ...

atrakcje turystyczny