« Wstecz

Zapraszamy na ostatni seans z Płockiem w tle!

15 grudnia godz. 17.00 - zapraszamy na ostatni w tym roku seans w ramach filmowo-turystycznego projektu Filmowy Płock 2. W repertuarze mamy dla Państwa film, który częściowo kręcony był w płockiej Petrochemii - "Pan Kleks w kosmosie: Misja Voltana II" (1988, 63 min.) scen. i reż. Krzysztof Gradowski.

Wstęp na zaproszenia dostępne w Bileterii POKiS i Centrum Informacji Turystycznej.


Dzieci z Domu Dziecka w Maliszewie otrzymują na gwiazdkę komputer ofiarowany od byłego wychowanka, Jacka Bronowskiego. W nocy komputer sam się włącza i opowiada dzieciom historię, która ma się wydarzyć za 25 lat.

Wielki Elektronik, na prośbę gubernatora planety Mango, niejakiego Don Manuela Carmello de Bazara zgadza się użyć swego wynalazku, aby dostarczyć gubernatorowi z Ziemi dziewczynkę, która byłaby dla niego upragnioną córką. Wybór pada na Agnieszkę, uczennicę trzeciej klasy szkoły podstawowej im. Stanisława Lema. Gdy zostaje ona uprowadzona na Mango, uczniowie z jej klasy udają się do ostatniego rezerwatu przyrody, aby prosić mieszkającego tam Pana Kleksa o pomoc w odzyskaniu koleżanki. Żyjący dotąd z dala od cywilizacji Pan Kleks, przekonany, że dzieci o nim zapomniały, decyduje się przyjść uczniom z pomocą. Razem z członkiem klasy Groszkiem, jego ojcem komandorem Maxem Bensonem oraz z stworkiem Melo-Śmiaczem, wyruszają na pokładzie ścigacza VOLTAN II w niebezpieczną wyprawę na planetę Mango.

PŁOCK NA PLANIE: Część zdjęć powstało w Bratysławie, część w Warszawie. Swoją „rolę” w filmie miały też Zakłady Azotowe „Puławy” oraz płocka Petrochemia.

Zapraszamy na ostatni pokaz projektu. Organizatorami są: Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego (współorganizator). Pokaz odbywa się w ramach II edycję projektu filmowo-turystycznego FILMOWY PŁOCK 2.


Źródło: Kino za Rogiem Płock

 

Pokaz organizowany jest w ramach projektu pn.: FILMOWY PŁOCK - 2 edycja, który otrzymał dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. 

poleć płock
o płocku

Czy wiesz, że ...

W Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Płocku

mieszka ponad 3,5 tysiąca zwierząt, w tym żyrafy, lwy, pingwiny a także najmniejsze małpki świata – tamaryny i marmozety?
wydarzenia płock
szlaki turystyczne płock

Kontakt:

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna
Telefon: (+48) 24 364 99 90

Informacja Turystyczna

Telefon/Fax: (+48) 24 367 19 44

e-mail: biuro@turystykaplock.eu

Sezon zimowy (1 października - 30 kwietnia)

czynne: pon. - piąt. w godz. 8:00 - 16:00

Pozostałe atrakcje turystyczne w Płocku


Park linowy nad Wisłą

Od lipca 2016 roku, wszyscy miłośnicy aktywnego spędzania czasu ...


Książnica Płocka

Płock, jedno z najstarszych miast w Polsce, ma również bogatą ...


Dawna Elektrownia Miejska

Elektrownię Miejską w Radziwiu zaczęto budować w 1927 roku. ...


Kościół p.w. św. Benedykta

Obecny kościół p.w. św. Benedykta w Płocku na ...


ZOO Płock

Pięknie położone płockie ZOO zajmuje powierzchnię ponad 10 ha, na ...

atrakcje turystyczny