« Wstecz

Za nami targi TT Warsaw!

Od czwartku 22 listopada do soboty 24 listopada br., w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, trwało coroczne spotkanie branży turystycznej z całego świata, w ramach XXVI Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw 2018. Podczas tego wydarzenia, Płocka LOT promowała najważniejsze atrakcje turystyczne Płocka na stoisku Regionu Mazowsze.

 


Pierwszy dzień targów zarezerwowany był wyłącznie dla branży turystycznej. W tym dniu nawiązywano współpracę i dzielono się doświadczeniami. Kolejne dwa dni otwarte były dla wszystkich zwiedzających.

 


 

Stoisko Płockiej LOT, usytuowane na stoisku Mazowsza, odwiedzane było przede wszystkim przez mieszkańców stolicy. Przedstawiona oferta atrakcji turystycznych Płocka (muzeów, hoteli, restauracji, biur podróży) cieszyła się dużym zainteresowaniem.

 


Wielu emocji dostarczyła zgaduj-zgadula z wiedzy o dawnej stolicy Polski. Dzięki wsparciu m.in. Urzędu Miasta Płocka, Nadleśnictwa Płock, Książnicy Płockiej, Orkiestry Symfonicznej, Teatru Dramatycznego czy ZOO Płock mogliśmy nagrodzić ciekawymi souvenirami osoby, które na pytania typu: jacy władcy Polski pochowani są w Bazylice Katedralnej, czy jakie jest najstarsze zwierzę, które znajduje się w płockim ZOO – odpowiadali poprawnie.

 

poleć płock
o płocku

Czy wiesz, że ...

Lwy płockie

przybyły do miasta w 1966 roku z Bronowa Zalesia, gdzie zdobiły posiadłość rodową Dziewanowskich. Początkowo strzegły alejki spacerowej między Wieżą Zegarową a pałacem biskupim na Wzgórzu Tumskim, później znalazły się przy wejściu do domu Pod Opatrznością przy placu Narutowicza 2. Obecnie znajdują się przy wejściu do płockiego ratusza.
wydarzenia płock
szlaki turystyczne płock

Kontakt:

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna
Telefon: (+48) 24 364 99 90

Informacja Turystyczna

Telefon/Fax: (+48) 24 367 19 44

e-mail: biuro@turystykaplock.eu

Sezon zimowy (1 października - 30 kwietnia)

czynne: pon. - piąt. w godz. 8:00 - 16:00

Pozostałe atrakcje turystyczne w Płocku


Muzeum Żydów Mazowieckich


Kino za Rogiem

Małe, przyjazne kino, które nie posiada ograniczeń sieciowych. Program ...


Pałac Slubów

Pałacyk został zbudowany ok. 1890 r. dla Ludwika Flatau w stylu ...


Rejsy po Wiśle "Marianną" i "Anetą"

Rejsy grupowe oraz indywidualne po Wiśle.


Stary Port

Basen portowy zbudowano po lewej stronie dzisiejszej ulicy Kolejowej idąc w ...

atrakcje turystyczny