« Wstecz

Za nami targi TT Warsaw!

Od czwartku 22 listopada do soboty 24 listopada br., w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, trwało coroczne spotkanie branży turystycznej z całego świata, w ramach XXVI Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw 2018. Podczas tego wydarzenia, Płocka LOT promowała najważniejsze atrakcje turystyczne Płocka na stoisku Regionu Mazowsze.

 


Pierwszy dzień targów zarezerwowany był wyłącznie dla branży turystycznej. W tym dniu nawiązywano współpracę i dzielono się doświadczeniami. Kolejne dwa dni otwarte były dla wszystkich zwiedzających.

 


 

Stoisko Płockiej LOT, usytuowane na stoisku Mazowsza, odwiedzane było przede wszystkim przez mieszkańców stolicy. Przedstawiona oferta atrakcji turystycznych Płocka (muzeów, hoteli, restauracji, biur podróży) cieszyła się dużym zainteresowaniem.

 


Wielu emocji dostarczyła zgaduj-zgadula z wiedzy o dawnej stolicy Polski. Dzięki wsparciu m.in. Urzędu Miasta Płocka, Nadleśnictwa Płock, Książnicy Płockiej, Orkiestry Symfonicznej, Teatru Dramatycznego czy ZOO Płock mogliśmy nagrodzić ciekawymi souvenirami osoby, które na pytania typu: jacy władcy Polski pochowani są w Bazylice Katedralnej, czy jakie jest najstarsze zwierzę, które znajduje się w płockim ZOO – odpowiadali poprawnie.

 

poleć płock
o płocku

Czy wiesz, że ...

Kaplica Górnickich

to neogotycki budynek, wykonany z czerwonej cegły, który znajduje się na "starym" płockim cmentarzu. Kaplicę tę zawdzięczamy znanym płocczanom, Stanisławowi i Józefowi Górnickim - przemysłowcom płockim działającym na przełomie XIX i XX wieku. Kaplica cmentarna jest jednocześnie grobowcem rodzinnym Górnickich.
wydarzenia płock
szlaki turystyczne płock

Kontakt:

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna
Telefon: (+48) 24 364 99 90

Informacja Turystyczna

Telefon/Fax: (+48) 24 367 19 44

e-mail: biuro@turystykaplock.eu

Sezon zimowy (1 października - 30 kwietnia)

czynne: pon. - piąt. w godz. 8:00 - 16:00

Pozostałe atrakcje turystyczne w Płocku


Elewator Zbożowy

Elewator zbożowy wrósł w krajobraz Radziwia, dla wielu z nas widok ...


Muzeum Żydów Mazowieckich


Mury miejskie

W roku 1353 Kazimierz Wielki zainicjował budowę murów miejskich, ...


Ulica Tumska

Ulica Tumska należy do najważniejszych ulic w Płocku. Jej początki sięgają ...


Trakt Krakowski

Każdy mieszkaniec Radziwia wie, że nazwa ulicy Krakówka wzięła się ...

atrakcje turystyczny