« Wstecz

Zapraszamy restauracje i kawiarnie do włączenia się w kolejną edycję projektu „Dzień Kuchni Polskiej”!

W roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości form świętowania jest wiele. My zapraszamy Państwa do zorganizowania największego przyjęcia urodzinowego. Potraktujmy 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości właśnie jako urodziny Polski i podobnie jak urodziny najbliższych uczcijmy je biesiadnie. Na tym polega idea, organizowanej od 2011 roku akcji "Dzień Kuchni Polskiej".
 

Niech Dzień Kuchni Polskiej będzie okazją do popularyzacji polskich tradycji kulinarnych i obyczajowych, polskiego dziedzictwa kulturowego realizowanej w myśl maksymy „przez żołądek do serca”.


Dzień Kuchni Polskiej to ruch społeczny koordynowany przez Fundację Vivat Polonia!, który współtworzą kawiarnie i restauracje. W ciągu 8 lat z kilku płockich restauracji „Dzień Kuchni Polskiej” przeniósł się na Mazowsze, Podlasie i inne regiony Polski, dołączały lokale z Warszawy, Łodzi, Poznania, Pułtuska, Wejherowa oraz obiekty na szlaku Wielki Gościniec Litewski. Akcja osiągnęła zasięg międzynarodowy, Dzień Kuchni Polskiej znalazł swoich zwolenników w USA. W poprzednich latach włączyły się restauracje polonijne z Chicago oraz restauracja w ukraińskim Żytomierzu.
 

Zasady „Dnia Kuchni Polskiej są proste. Obiekty, które chcą przyłączyć się do akcji powinny spełnić tradycyjnie dwa warunki:

1. Na 11 listopada przygotować specjalne menu, które musi składać z dań kuchni polskiej. Może to być zestaw obiadowy lub deser stanowiący element lub uzupełnienie zwyczajowego menu.

2. Ceny dań lub dań przygotowanych na ten świąteczny obiad również muszą być świąteczne, czyli niższe od oferowanych na co dzień.


Warto też ozdobić restaurację w biało czerwone barwy np. serwetki, obrusy, kotyliony dla gości, plakaty z logo.


UDZIAŁ W AKCJI JEST CAŁKOWICIE BEZPŁATNY!


Zachęcamy również, żeby zaprosić do przyłączenia się do Akcji znajomych z branży, a może nawet konkurencję. Stół to miejsce szczególne dla polskiej gościnności, które ma nas łączyć.


Lokalnym koordynatorem akcji organizowanej przez fundację VIVAT POLONIA! jest, jak w poprzednich latach Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna, która wspierać będzie lokale z Płocka i regionu.

 

Przyłączyć się do akcji można poprzez formularz zgłoszeniowy, który należy pobrać, wypełnić i odesłać na adres biuro@turystykaplock.eu.

Zachęcamy do polubienia facebookowego profilu akcji facebook.com/DzienKuchniPolskiej. Znaleźć tam można najświeższe informacje.


 

poleć płock
o płocku

Czy wiesz, że ...

W 1921 roku marszałek

Józef Piłsudski otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Płocka?
wydarzenia płock
szlaki turystyczne płock

Kontakt:

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna
Telefon: (+48) 24 364 99 90

Informacja Turystyczna

Telefon/Fax: (+48) 24 367 19 44

e-mail: biuro@turystykaplock.eu

Sezon zimowy (1 października - 30 kwietnia)

czynne: pon. - piąt. w godz. 8:00 - 16:00

Pozostałe atrakcje turystyczne w Płocku


Płockie molo

Molo w Płocku – pomost o konstrukcji stalowej, mierzący 358 m ...


Stary Rynek

Reprezentacyjny plac z ratuszem - siedzibą władz miejskich. Otoczony jest ...


Statek Kaper

Rejsy po Wiśle - Statek ...


Pałac Biskupi

W budynku tym w nocy z 7 na 8 czerwca 1991 roku nocował Papież Jan Paweł II ...


Ciuchcia Tumska

Od 1 maja do końca sierpnia po Płocku w piątki, soboty, niedziele i ...

atrakcje turystyczny