« Wstecz

"Płock na Szlaku Książąt Mazowieckich"

Dziś rozpoczęliśmy realizację kolejnego, zupełnie nowego projektu pn.: „Płock na Szlaku Książąt Mazowieckich”, który skierowany jest do najmłodszych mieszkańców miasta Płocka. Do projektu zgłosiło się 30 płockich przedszkoli, które w okresie od października do listopada będziemy odwiedzać z „Nadwornym Kronikarzem Księcia Bolesława” – przewodnikiem turystycznym i Bajkowymi Rycerzami z Płockiej Drużyny Kuszniczej. 


Tematem zajęć „Średniowieczny Płock”, podczas których, w przyjazny sposób, przekazana zostanie wiedza na temat historii miasta Płocka i średniowiecznych władców, którzy w Płocku żyli. Dla każdego uczestnika przygotowana została kolorowanka, która zawiera opowieść o historii miasta, jak również podstawowe symbole Płocka – herb miasta, flagę miasta oraz miejsca Płocka o ogromnym znaczeniu historycznym (Wzgórze Tumskie, Bazylika Katedralna itp.).


Dziś mieliśmy okazję gościć w Miejskim Przedszkolu Nr 12 oraz Miejskim Przedszkolu Nr 9, gdzie dzieci z entuzjazmem brały udział w zajęciach, spontanicznie odpowiadając na pytania Nadwornego Kronikarza Księcia Bolesława. Poznały barwy miasta, które miał strój noszony przez Rycerza z Płockiej Drużyny Kuszniczej oraz dzięki rekwizytom dowiedziały się o różnicy między szablą, a mieczem.


Na zakończenie projektu zaplanowano wspólne spotkanie „Na Dworze Księcia Bolesława”, podczas którego odbędą się pokazy, inscenizacje, średniowieczne gry i zabawy oraz wiele innych ciekawych atrakcji.


Powyższe wydarzenia realizowane są w ramach zadania pn.: „Płock na Szlaku Książąt Mazowieckich” który otrzymał dofinansowanie ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu Patriotyzm Jutra.

 

 

poleć płock
o płocku

Czy wiesz, że ...

Cholerka

jedno z najładniejszych osiedli Płocka, położone na skraju skarpy wiślanej, niegdyś częśc osady Grabówka, była niegdyś miejscem, w którym znajdował sie cmentarz choleryczny, gdzie chowano zmarłych w skutek epidemii cholery.
wydarzenia płock
szlaki turystyczne płock

Kontakt:

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna
Telefon: (+48) 24 364 99 90

Informacja Turystyczna

Telefon/Fax: (+48) 24 367 19 44

e-mail: biuro@turystykaplock.eu

Sezon zimowy (1 października - 30 kwietnia)

czynne: pon. - piąt. w godz. 8:00 - 16:00

Pozostałe atrakcje turystyczne w Płocku


Bazylika Katedralna

Bazylika Katedralna pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w ...


Muzeum Diecezjalne

Zostało zbudowane w 1903 r. z inicjatywy bł. abp. Antoniego J. ...


Muzeum Żydów Mazowieckich


Miejsce walk we wrześniu 1939 r.

We wrzesniu 1939 w Radziwiu toczyły się walki związane z ...

atrakcje turystyczny