« Wstecz

Przed nami jeszcze pięć otwartych spacerów z odPLOTowymi przewodnikami turystycznymi!

 

Blisko 1.5 tysiąca osób wzięło już udział w tematycznych spacerach turystycznych, realizowanych w ramach akcji turystyczno-edukacyjnej „Odkryj z nami Płock”!  Jak do tej pory największym zainteresowaniem cieszył się spacer po dawnej Kolegiacie św. Michała, czyli obecnym Liceum Ogólnokształcącym im. Marsz. Stanisława Małachowskiego.

 

 

 


Dużo osób wzięło, także udział w spacerze po „średniowiecznym Płocku” w ramach, którego mieliśmy wyjątkowąokazję wejścia na mury zamku książąt mazowieckich oraz przekroczenia progu tajemniczej, gotyckiej Wieży Szlacheckiej na Wzgórzu Tumskim. W trakcie tego czerwcowego zwiedzania przewodnicy zabrali nas, także do Muzeum Diecezjalnego, gdzie barwnie opowiadali o muzealnej ekspozycji, m.in. o najcenniejszych dziełach złotniczych diecezji płockiej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Naszym weekendowym spacerom towarzyszyła zazwyczaj słoneczna pogoda, choć zdarzały się również drobne opady deszczu, które jednak nie zniechęciły lokalnych krajoznawców do wyjścia z domu. Odbywające się przy kapryśnych warunkach pogodowych zwiedzanie placu Starego Rynku, które co prawda poprzedziła wizyta w Ratuszu
i spotkanie z Prezydentem Miasta Płocka Andrzejem Nowakowskim w jego gabinecie, także można zaliczyć do spacerów o wysokiej frekwencji. 

 

 

 

Należy zauważyć, że w spacerach udział biorą osoby
w różnym wieku oraz pochodzące z różnych stron Polski, a nawet zagranicy. Wśród uczestników nie brakuje też warszawiaków, którzy z dnia na dzień przyjeżdżają do Płocka na otwarte zwiedzanie z przewodnikami.
W pamięci zapadło nam, także spotkanie z mieszkańcami leżącego na granicy polsko-niemieckiej Świecka, którzy zaplanowali wizytę w naszym pradawnym mieście
w oparciu o harmonogram spacerów, tak aby „odkryć
z nami” Bazylikę Katedralną.

 Przed nami jeszcze pięć wyjątkowych, pieszych wycieczek (5.08. – dzielnica Borowiczki; 12.08. – dzielnica Radziwie; 18.08 - Katedra Kościoła Starokatolickiego Mariawitów, 19.08 – Obrona Płocka 1920; 26.08 – Teatr Dramatyczny), na które serdecznie zapraszamy! Wciąż rozdajemy podczas każdego ze spotkań „Płocki Paszport Turystyczny” –pamiątkę, w postaci mini przewodnika po Płocku.

 

Najbliższy, zaplanowany na niedzielę 5 sierpnia spacer rozpocznie się o godz. 12.00 przed bramą cukrowni na placu Wincentego Witosa w Borowiczkach. Spotkanie poprowadzą dwaj związani z tym wyjątkowym zakątkiem miasta przewodnicy, którzy na pewno nie omieszkają rozwinąć nierozerwalnie splatającej się z dziejami Borowiczek historii powstałego na przełomie XIX i XX wieku zakładu produkującego tam cukier. Warto jednak zauważyć, że dzielnica ta posiada, także inne walory krajoznawcze, jak na przykład najokazalsze płockie drzewo, starsze i większe nawet od imponujących rozmiarów Dębu Broniewskiego ze Wzgórza Dominikańskiego - Dąb Wojciech!

 

Projekt turystyczno-edukacyjny „Odkryj z nami Płock” dofinansowano ze środków Miasta Płock. Ósma już edycja tej akcji objęta jest honorowym patronatem Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego.


 

poleć płock
o płocku

Czy wiesz, że ...

W czasie pielgrzymki do Polski

w 1991 roku, papież Jan Paweł II mieszkał w Pałacu Biskupim podczas pobytu w Płocku?
wydarzenia płock
szlaki turystyczne płock

Kontakt:

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna
Telefon: (+48) 24 364 99 90

Informacja Turystyczna

Telefon/Fax: (+48) 24 367 19 44

e-mail: biuro@turystykaplock.eu

Sezon zimowy (1 października - 30 kwietnia)

czynne: pon. - piąt. w godz. 8:00 - 16:00

Pozostałe atrakcje turystyczne w Płocku


Książnica Płocka

Płock, jedno z najstarszych miast w Polsce, ma również bogatą ...


Dom Pod Opatrznością

Z klasycystycznych kamienic dawnego Rynku Kanonicznego "Dom pod ...


Dawna Elektrownia Miejska

Elektrownię Miejską w Radziwiu zaczęto budować w 1927 roku. ...


Spichlerze

Dwa spichlerze, usytuowane na płockim wzgórzu, wybudowane zostały w II ...


Wake Park Płock

Wake Park w Płocku oferuje atrakcje dla dorosłych i dzieci: tor do ...

atrakcje turystyczny