« Wstecz

Zespół „Śląsk” gościem Wianków 2018

 

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza 24 czerwca do amfiteatru na niezwykle barwne widowisko taneczno-muzyczne - Wianki 2018. Gościem wydarzenia będzie Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. Ostatnie bezpłatne zaproszenia można jeszcze odebrać w Bileterii POKiS.

 

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny to jeden z największych polskich zespołów folklorystycznych, założony w 1953 roku przez Stanisława Hadynę oraz Elwirę Kamińską. Nadrzędną ideą działania grupy jest ukazywanie bogactwa źródeł kultury śląskiej na tle spuścizny innych regionów kraju.

 

Ponad stuosobowy skład artystyczny obejmuje chór, balet oraz orkiestrę. Zespół współpracuje z autorytetami w dziedzinie kulturoznawstwa, zwiększając tym samym potencjał gwarantujący realizację widowisk na najwyższym, światowym poziomie. Poziom artystyczny zespołu przyniósł mu liczne nagrody, dyplomy honorowe i uznanie na całym świecie. „Śląsk” odwiedził blisko pięćdziesiąt krajów na pięciu kontynentach grając ponad siedem tysięcy koncertów dla kilkudziesięciu milionów widzów.

 

Obecnie w repertuarze Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” znajduje się kilkanaście różnorodnych form artystycznych - od wielkich widowisk przynoszących barwną i dynamiczną panoramę folkloru wszystkich regionów kraju, poprzez wielce efektowne koncerty edukacyjne, aż po prezentacje muzyki klasycznej i sakralnej.

 

W swoim dorobku grupa ma wydanych 12 albumów, z czego pięć posiada status Złotego, a jeden Platynowego

.

Podczas występu w Płocku zespół „Śląsk” zaprezentuje polskie tańce regionalne i narodowe w opracowaniu na chór, balet i orkiestrę.

 

W koncercie, który rozpocznie się o godzinie 19:30, weźmie udział także Zespół Pieśni i Tańca „Wisła” Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki z premierowym widowiskiem "Noc Kupały „Wisła” prezentuje opracowany artystycznie folklor regionalny, polskie tańce narodowe oraz tańce wybranych krajów Unii Europejskiej. Integralną częścią zespołu jest kapela składająca się ze znakomitych muzyków akompaniujących do tańca i śpiewu, jak również wykonująca popisowe utwory muzyczne.

 

Koncert będzie połączony z wręczeniem tytułu Płocczanina Roku i nagród Prezydenta Miasta Płocka w dziedzinie kultury.

 

Około godziny 22 odbędzie się tradycyjne puszczanie wianków na Wiśle.

 

 

Koncert „Wianki 2018” odbędzie się w niedzielę 24 czerwca w płockim amfiteatrze (ul. Rybaki 15). Ostatnie bezpłatne zaproszenia na „Wianki 2018” można jeszcze odebrać w Bileterii POKiS przy ul. Tumskiej 9a.

poleć płock
o płocku

Czy wiesz, że ...

Księgozbiór Biblioteki im. Zielińskich liczy

335 457 woluminów, w tym ponad 13 tysięcy starych druków, m.in. dzieło Dantego - „Boska Komedia” z 1487 roku oraz pierwsze wydanie „O obrotach sfer niebieskich” Mikołaja Kopernika z 1543 roku?
wydarzenia płock
szlaki turystyczne płock

Kontakt:

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna
Telefon: (+48) 24 364 99 90

Informacja Turystyczna

Telefon/Fax: (+48) 24 367 19 44

e-mail: biuro@turystykaplock.eu

Sezon letni (1 maja - 30 września)

czynne: pon. - piąt. w godz. 9:00 - 17:00

sob. -  niedz. w godz. 10:00 - 14:00

Pozostałe atrakcje turystyczne w Płocku


Pomnik Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej

Pomnik usytuowany jest na deptaku przed Muzeum ...


Cmentarz Rzymsko-Katolicki

Cmentarz radziwski znajduje się przy ul. Krakówka (dawny ...


Pałac Slubów

Pałacyk został zbudowany ok. 1890 r. dla Ludwika Flatau w stylu ...


Dom Darmstadt

Na przełomie XVIII/XIX wieku w kamienicy Domu Darmstadt działał Hotel ...


Dawna Elektrownia Miejska

Elektrownię Miejską w Radziwiu zaczęto budować w 1927 roku. ...

atrakcje turystyczny