« Wstecz

20. Piknik Europejski w Płocku!

 

Wielkimi krokami zbliża się 20. Piknik Europejski. Tradycyjnie, ulicami Płocka przejdzie parada europejska. Będą miały także miejsce występy przedszkolaków, przegląd kina niemieckiego, wystawy, bieg oraz koncerty muzyki klubowej oraz rockowej.

 

 

W tym roku imprezie towarzyszyły będą dwa jubileusze: 30-lecie współpracy z niemieckim miastem Darmstadt (z tej okazji w Kinie za Rogiem, w dniach 11-13 maja odbędzie się przegląd kina niemieckiego oraz pokazana zostanie wystawa „W drodze” Foto Clubu Darmstadt).

 

 

Przy okazji Pikniku obejrzeć można będzie dwie wystawy - na Starym Rynku jubileuszową wystawę opracowaną przez Książnicę Płocką. Przypomni ona najważniejsze wydarzenia w historii imprezy. Drugą, przygotuje Płocka  Galeria Sztuki. Ukazane zostaną prace artystów z miast partnerskich, m.in. z Auxerre, Fort Wayne, Loznicy oraz płockich artystów współpracujących z nimi. Wśród prezentowanych dzieł znajdą się rysunki, prace malarskie, fotografie, grafiki, instalacje itd. Wystawę „Nabytki” będzie można zobaczyć za darmo w trakcie Pikniku (otwarcie 11 maja o 17:30 w Galerii Kreski).

 

 

Przyjazd na 20. Piknik Europejski do Płocka zapowiedziały delegacje z trzynastu zaprzyjaźnionych miast: Darmstadt (Niemcy), Fort Wayne (USA), Auxerre (Francja), Żytomierz (Ukraina), Mytiszczi (Rosja), Rustawi (Gruzja), Możejki (Litwa), Plewen (Bułgaria), Loznica (Serbia), Huai’an (Chiny), Nowopołock (Białoruś) oraz Bayanzurkh (Mongolia). Dla nich i mieszkańców organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.

 

 

Oficjalnie Piknik rozpocznie w sobotę, 12 maja barwną Paradą Europejską. Dzieci i młodzież w strojach charakterystycznych dla różnych państw przejdą spod teatru na Stary Rynek, gdzie rozstawione będą kramy prezentujące kulturę i historię krajów z całego świata. Na scenie pojawią się przedszkolaki i uczniowie wielu płockich szkół. Wieczorem o 20:00 rozpocznie się koncert gwiazdy – Margaret. 

 


W niedzielne przedpołudnie, 13 maja odbędzie się Bieg Europejski na dystansie 5 km., który będzie miał miejsce na osiedlu Borowiczki. Start i meta zostały usytuowane przy Szkole Podstawowej nr 20.

 


Piknikowi Europejskiemu towarzyszyć będą również inne imprezy. 11 maja odbędzie się sesja naukowa o budżecie obywatelskim, na której swoimi doświadczeniami podzielą się niemieckie Darmstadt i mołdawskie Bielce. Tradycjnie odbędą się także dwa koncerty organizowane w piknikowy weekend przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki w zielonym ogródku przy pl. Dąbrowskiego. Na sobotniej Majuni zaprezentowana zostanie muzyka klubowa. Wystąpią dobrze znani płockiej publiczności dj-e Akaone & Vidno oraz Teielte, a także Adi Nowak & Barvinsky, Private Press oraz gruziński zespół Killages. Niedzielne popołudnie to zdecydowanie mocniejsze brzmienia. Na Rock Tower usłyszymy m.in. Dragon, Vendette F.M. i Obscure Sphinx. Bilety na Majunię i Rock Tower są do nabycia w Bileterii POKiS, koszt każdego 10 zł.

 

poleć płock
o płocku

Czy wiesz, że ...

Płockie mury obronne

których pozostałości możemy oglądać na ul. Kwiatka i ul. Zduńskiej zostały wzniesione w latach 1353 – 1356?
wydarzenia płock
szlaki turystyczne płock

Kontakt:

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna
Telefon: (+48) 24 364 99 90

Informacja Turystyczna

Telefon/Fax: (+48) 24 367 19 44

e-mail: biuro@turystykaplock.eu

Sezon letni (1 maja - 30 września)

czynne: pon. - piąt. w godz. 9:00 - 17:00

sob. -  niedz. w godz. 10:00 - 14:00

Pozostałe atrakcje turystyczne w Płocku


Trakt Krakowski

Każdy mieszkaniec Radziwia wie, że nazwa ulicy Krakówka wzięła się ...


Park linowy nad Wisłą

Od lipca 2016 roku, wszyscy miłośnicy aktywnego spędzania czasu ...


Rejsy po Wiśle "Marianną" i "Anetą"

Rejsy grupowe oraz indywidualne po Wiśle.


Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego

Szkoła Podstawowa w Radziwiu istniała ...


Ciuchcia Tumska

Od 1 maja do końca sierpnia po Płocku w piątki, soboty, niedziele i ...

atrakcje turystyczny