« Wstecz

20. Piknik Europejski w Płocku!

 

Wielkimi krokami zbliża się 20. Piknik Europejski. Tradycyjnie, ulicami Płocka przejdzie parada europejska. Będą miały także miejsce występy przedszkolaków, przegląd kina niemieckiego, wystawy, bieg oraz koncerty muzyki klubowej oraz rockowej.

 

 

W tym roku imprezie towarzyszyły będą dwa jubileusze: 30-lecie współpracy z niemieckim miastem Darmstadt (z tej okazji w Kinie za Rogiem, w dniach 11-13 maja odbędzie się przegląd kina niemieckiego oraz pokazana zostanie wystawa „W drodze” Foto Clubu Darmstadt).

 

 

Przy okazji Pikniku obejrzeć można będzie dwie wystawy - na Starym Rynku jubileuszową wystawę opracowaną przez Książnicę Płocką. Przypomni ona najważniejsze wydarzenia w historii imprezy. Drugą, przygotuje Płocka  Galeria Sztuki. Ukazane zostaną prace artystów z miast partnerskich, m.in. z Auxerre, Fort Wayne, Loznicy oraz płockich artystów współpracujących z nimi. Wśród prezentowanych dzieł znajdą się rysunki, prace malarskie, fotografie, grafiki, instalacje itd. Wystawę „Nabytki” będzie można zobaczyć za darmo w trakcie Pikniku (otwarcie 11 maja o 17:30 w Galerii Kreski).

 

 

Przyjazd na 20. Piknik Europejski do Płocka zapowiedziały delegacje z trzynastu zaprzyjaźnionych miast: Darmstadt (Niemcy), Fort Wayne (USA), Auxerre (Francja), Żytomierz (Ukraina), Mytiszczi (Rosja), Rustawi (Gruzja), Możejki (Litwa), Plewen (Bułgaria), Loznica (Serbia), Huai’an (Chiny), Nowopołock (Białoruś) oraz Bayanzurkh (Mongolia). Dla nich i mieszkańców organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.

 

 

Oficjalnie Piknik rozpocznie w sobotę, 12 maja barwną Paradą Europejską. Dzieci i młodzież w strojach charakterystycznych dla różnych państw przejdą spod teatru na Stary Rynek, gdzie rozstawione będą kramy prezentujące kulturę i historię krajów z całego świata. Na scenie pojawią się przedszkolaki i uczniowie wielu płockich szkół. Wieczorem o 20:00 rozpocznie się koncert gwiazdy – Margaret. 

 


W niedzielne przedpołudnie, 13 maja odbędzie się Bieg Europejski na dystansie 5 km., który będzie miał miejsce na osiedlu Borowiczki. Start i meta zostały usytuowane przy Szkole Podstawowej nr 20.

 


Piknikowi Europejskiemu towarzyszyć będą również inne imprezy. 11 maja odbędzie się sesja naukowa o budżecie obywatelskim, na której swoimi doświadczeniami podzielą się niemieckie Darmstadt i mołdawskie Bielce. Tradycjnie odbędą się także dwa koncerty organizowane w piknikowy weekend przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki w zielonym ogródku przy pl. Dąbrowskiego. Na sobotniej Majuni zaprezentowana zostanie muzyka klubowa. Wystąpią dobrze znani płockiej publiczności dj-e Akaone & Vidno oraz Teielte, a także Adi Nowak & Barvinsky, Private Press oraz gruziński zespół Killages. Niedzielne popołudnie to zdecydowanie mocniejsze brzmienia. Na Rock Tower usłyszymy m.in. Dragon, Vendette F.M. i Obscure Sphinx. Bilety na Majunię i Rock Tower są do nabycia w Bileterii POKiS, koszt każdego 10 zł.

 

poleć płock
o płocku

Czy wiesz, że ...

W Płocku mieści się najstarsza

nieprzerwanie działająca szkoła w Polsce? Jej początki sięgają 1180 roku. Jest to L.O. im. Marszałka Stanisława Małachowskiego, potocznie nazywane „Małachowianką”.
wydarzenia płock
szlaki turystyczne płock

Kontakt:

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna
Telefon: (+48) 24 364 99 90

Informacja Turystyczna

Telefon/Fax: (+48) 24 367 19 44

e-mail: biuro@turystykaplock.eu

Sezon zimowy (1 października - 30 kwietnia)

czynne: pon. - piąt. w godz. 8:00 - 16:00

Pozostałe atrakcje turystyczne w Płocku


Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Miejsce pierwszych i najważniejszych objawień Jezusa ...


Mury miejskie

W roku 1353 Kazimierz Wielki zainicjował budowę murów miejskich, ...


Ciuchcia Tumska

Od 1 maja do końca sierpnia po Płocku w piątki, soboty, niedziele i ...


Szpital Swiętej Trójcy

W 1405 r. księżna Aleksandra, żona Ziemowita IV, siostra ...


Pałac Slubów

Pałacyk został zbudowany ok. 1890 r. dla Ludwika Flatau w stylu ...

atrakcje turystyczny