« Wstecz

87. rocznica objawienia Pana Jezusa Miłosiernego w Płocku

W dniu 22 lutego 1931 r. w płockim klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, miało miejsce pierwsze objawienie Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie, podczas którego otrzymała polecenie namalowania obrazu z podpisem „Jezu, ufam Tobie”.

 

W tym roku obchodzimy kolejną, 87.rocznicę tego wydarzenia. Z okazji tej uroczystości zapraszamy 22 lutego 2018r. do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku przy pl. Stary Rynek 14/18.

22 lutego br.w SanktuariumMsze św. będą sprawowane o godz.: 6:30, 10:00, 12:00 i 15:30. O godzinie 15:00 będzie miała miejsce modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej Msza św.i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, która zakończy się błogosławieństwem o godz.21:00.

 

Przez cały dzień będzie można oglądaćwystawę artystyczną pt. „Miłosierdzie Boże w stworzeniu duchów niebieskich”. Tytuł wystawy zaczerpnięty został z „Litanii do Miłosierdzia Bożego” według bł. ks. Michała Sopoćki.

 

Ze względu na rozbudowę Sanktuarium i napływ pielgrzymów, główne uroczystości diecezjalne odbędą się w Bazylice Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP przy ul. Mostowej 2 w Płocku, gdzie o godz. 17:00 zaplanowany jest Wieczór modlitewny: Spotkanie z Jezusem na „Drodze Miłosierdzia”.

 

Uroczysta Msza św. w płockiej katedrze rozpocznie się o godzinie 18:00. Eucharystii przewodniczyć będzie ks. bp Mirosław Milewski. Oprawę muzyczną zapewni Chór „Misericordia” działający przy parafii św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Koninie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystych obchodach tej rocznicy, zarówno mieszkańców Płocka, jak i wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego z Polski i z zagranicy, mając na uwadze obietnicę Pana Jezusa, którą zapisała w „Dzienniczku” św. Siostra Faustyna:„Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie. Obiecuję także, już tu na ziemi zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a szczególnie w godzinę śmierci. Ja Sam bronić ją będę jako Swej chwały” (Dz 48).

 

poleć płock

Galerie zdjęć:

o płocku

Czy wiesz, że ...

W latach 1806-1813 Płock

należał do Księstwa Warszawskiego, które utworzył Napoleon?
wydarzenia płock
szlaki turystyczne płock

Kontakt:

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna
Telefon: (+48) 24 364 99 90

Informacja Turystyczna

Telefon/Fax: (+48) 24 367 19 44

e-mail: biuro@turystykaplock.eu

Sezon zimowy (1 października - 30 kwietnia)

czynne: pon. - piąt. w godz. 8:00 - 16:00

Pozostałe atrakcje turystyczne w Płocku


Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Miejsce pierwszych i najważniejszych objawień Jezusa ...


Mury miejskie

W roku 1353 Kazimierz Wielki zainicjował budowę murów miejskich, ...


Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły

Na terenie zaboru rosyjskiego w 1905 r. ...


Wieża Ciśnień

Płock, usytuowany na wysokiej skarpie, przez całe wieki cierpiał z powodu ...


Dom Darmstadt

Na przełomie XVIII/XIX wieku w kamienicy Domu Darmstadt działał Hotel ...

atrakcje turystyczny