« Wstecz

87. rocznica objawienia Pana Jezusa Miłosiernego w Płocku

W dniu 22 lutego 1931 r. w płockim klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, miało miejsce pierwsze objawienie Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie, podczas którego otrzymała polecenie namalowania obrazu z podpisem „Jezu, ufam Tobie”.

 

W tym roku obchodzimy kolejną, 87.rocznicę tego wydarzenia. Z okazji tej uroczystości zapraszamy 22 lutego 2018r. do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku przy pl. Stary Rynek 14/18.

22 lutego br.w SanktuariumMsze św. będą sprawowane o godz.: 6:30, 10:00, 12:00 i 15:30. O godzinie 15:00 będzie miała miejsce modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej Msza św.i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, która zakończy się błogosławieństwem o godz.21:00.

 

Przez cały dzień będzie można oglądaćwystawę artystyczną pt. „Miłosierdzie Boże w stworzeniu duchów niebieskich”. Tytuł wystawy zaczerpnięty został z „Litanii do Miłosierdzia Bożego” według bł. ks. Michała Sopoćki.

 

Ze względu na rozbudowę Sanktuarium i napływ pielgrzymów, główne uroczystości diecezjalne odbędą się w Bazylice Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP przy ul. Mostowej 2 w Płocku, gdzie o godz. 17:00 zaplanowany jest Wieczór modlitewny: Spotkanie z Jezusem na „Drodze Miłosierdzia”.

 

Uroczysta Msza św. w płockiej katedrze rozpocznie się o godzinie 18:00. Eucharystii przewodniczyć będzie ks. bp Mirosław Milewski. Oprawę muzyczną zapewni Chór „Misericordia” działający przy parafii św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Koninie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystych obchodach tej rocznicy, zarówno mieszkańców Płocka, jak i wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego z Polski i z zagranicy, mając na uwadze obietnicę Pana Jezusa, którą zapisała w „Dzienniczku” św. Siostra Faustyna:„Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie. Obiecuję także, już tu na ziemi zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a szczególnie w godzinę śmierci. Ja Sam bronić ją będę jako Swej chwały” (Dz 48).

 

poleć płock

Galerie zdjęć:

o płocku

Czy wiesz, że ...

L.O. im St. Małachowskiego

znajduje się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego? Informacje o Szlaku znajdują się na stronie: www.eurob.org
wydarzenia płock
szlaki turystyczne płock

Kontakt:

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna
Telefon: (+48) 24 364 99 90

Informacja Turystyczna

Telefon/Fax: (+48) 24 367 19 44

e-mail: biuro@turystykaplock.eu

Sezon letni (1 maja - 30 września)

czynne: pon. - piąt. w godz. 9:00 - 17:00

sob. -  niedz. w godz. 10:00 - 14:00

Pozostałe atrakcje turystyczne w Płocku


Cmentarz Rzymsko-Katolicki

Cmentarz radziwski znajduje się przy ul. Krakówka (dawny ...


Dawna Elektrownia Miejska

Elektrownię Miejską w Radziwiu zaczęto budować w 1927 roku. ...


Plac Obrońców Warszawy

W 1793 r. do Płocka wkroczyły wojska pruskie, a w ślad za nimi ...


Park linowy nad Wisłą

Od lipca 2016 roku, wszyscy miłośnicy aktywnego spędzania czasu ...


ZOO Płock

Pięknie położone płockie ZOO zajmuje powierzchnię ponad 10 ha, na ...

atrakcje turystyczny