« Wstecz

Płocka LOT na Targach TOUR SALON 2018

W miniony weekend (9-11 lutego br.) Płocka LOT reprezentowała nasze piękne miasto podczas kolejnej edycji Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON w Poznaniu. Do przyjazdu do Płocka zachęcaliśmy gościnnie na stoisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, gdzie odwiedzający mogli uzyskać informacje m.in. nt. atrakcji turystycznych Płocka, okolic oraz otrzymać ciekawe materiały promocyjne.

 

Targi TOUR SALON zgromadziły w tym roku wielu wystawców, zarówno z kraju, jak i z zagranicy oraz ogromną publiczność. Odwiedzających, oprócz interesujących ofert turystycznych z Polski i ze świata, przyciągnęli także zaproszeni goście (Jarosław Kuźniar, Adam Wajrak, Jacek Hugo-Bader, Katarzyna Pakosińska) i urozmaicenie jakim były równolegle towarzyszące targi żeglarskie, wędkarskie, myśliwskie i militarne.

 

Podczas uroczystego otwarcia targów TOUR SALON Płock otrzymał nagrodę za pierwsze miejsce w konkursie „Róża Regionów” za „Informator o Płocku” przygotowany przez Urząd Miasta Płocka. Z kolei nagrodę Złotego Akanta – „Acanthus Aureus” za najlepsze stoisko otrzymał Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

 

Najbliższą imprezą targową, w której Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna weźmie udział będą Międzynarodowe Targi – Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR w Łodzi (16-18 marca br.).

 

 

poleć płock

Galerie zdjęć:

o płocku

Czy wiesz, że ...

Fotografia

dotarła do Płocka bardzo wcześnie, bo już w 1843 roku. W mieście otwarto wówczas jedną z pierwszych w kraju pracowni dagerotypii. Prowadzona była przez Juliana Zawodzińskiego - malarza, nauczyciela rysunków, jednego z pionierów sztuki fotograficznej w Polsce, który uczył się kunsztu fotografii w Monachium i w Dreźnie. Jego dzieła znajdują się w zbiorach Towarzystwa Naukowego Płockiego i Muzeum Mazowieckim w Płocku.
wydarzenia płock
szlaki turystyczne płock

Kontakt:

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna
Telefon: (+48) 24 364 99 90

Informacja Turystyczna

Telefon/Fax: (+48) 24 367 19 44

e-mail: biuro@turystykaplock.eu

Sezon letni (1 maja - 30 września)

czynne: pon. - piąt. w godz. 9:00 - 17:00

sob. -  niedz. w godz. 10:00 - 14:00

Pozostałe atrakcje turystyczne w Płocku


Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego

Szkoła Podstawowa w Radziwiu istniała ...


Ulica Tumska

Ulica Tumska należy do najważniejszych ulic w Płocku. Jej początki sięgają ...


Książnica Płocka

Płock, jedno z najstarszych miast w Polsce, ma również bogatą ...


Kościół Farny pw. św. Bartłomieja

Ufundowany został przez króla Kazimierza ...

atrakcje turystyczny