« Wstecz

Koncerty, pokazy, drift, czyli 26. Finał WOŚP

Już od godziny 9 rano (do 13) przed Orlen Areną otwarty będzie punkt poboru krwi, a o 10 wokół obiektu wystartuje marsz i bieg „Po Serce na Mecie”. Impreza rozpocznie się marszem Nordic Walking, który poprzedzi rozgrzewka poprowadzona przez profesjonalnego instruktora tej dyscypliny. O 11 na trasę wyruszą biegacze, którzy rywalizować będą na dystansie 3 km. Na mecie na wszystkich uczestników będzie czekał poczęstunek, a na najlepszych - pamiątkowe nagrody.

 

O godzinie 12 w Orlen Arenie rozpoczną się pokazy taneczne grup Anny Fabiszewskiej i występy wokalne solistek z pracowni muzycznej Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. Od godziny 15 aż do 20 na scenie odbywać się będą koncerty. Wystąpią m.in.: The Wall, Kto Nie Kocha Pieszczocha, Anamor czy The Old Crone. Gwiazdami wieczoru będą raper MC Silk oraz zespół Hurt.

 

Ponadto chętne osoby będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad dietetycznych i kosmetycznych. Pojawią się stoiska Płockiej Grupy Fotograficznej, Książnicy Płockiej, Płockiego Ogrodu Zoologicznego, PCK, PZOZ Szpitala Świętej Trójcy, salonu fryzjerskiego Martyny Bryk, Zwierzakolubów czy punkt świecowania uszu.

 

O 20, również w Orlen Arenie, rozpocznie się „Światełko do nieba” w formie pokazu świetlno-laserowego, pokazy wspinaczki i ratownictwa wysokościowego. Tradycyjnie zlicytowany zostanie także tort przygotowany specjalnie na 26. Finał WOŚP, a Płocki Sztab WOŚP ogłosi ilość zebranych w Płocku pieniędzy. Imprezę zakończy potańcówka dla seniorów z Kapelą Płocką, która zacznie grać o 20:30.

 

Na Stadionie Wisły Płock „zagra” Motoorkiestra. O godzinie 12 ruszy Taxi Drift Masters GP, czyli przejażdżki z czołowymi polskimi drifterami. Aby skorzystać z oferty przygotowanej przez ekipę Drift Masters GP, trzeba będzie wesprzeć WOŚP kwotą w wysokości co najmniej 50 zł i mieć ze sobą ważny dowód osobisty.

 

Oprócz samochodów, na Stadionie Wisły Płock będziemy gościć motocyklistów z Ego Sum Via – Stowarzyszenie, Drewniane Fajery, Hej Motor Land Team 13, Enduro Cross Płock, a także Płockie Motocyklistki.

 

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy równocześnie odbywać się będzie w wielu miejscach w Płocku. Ze Starego Rynku o godzinie 12 grupa Psie Spacery Płock, wraz z miłośnikami czworonogów, kwestując wyruszą w psim orszaku ulicami miasta aż do Orlen Areny.

 

Na niedzielę 14 stycznia Galeria Mazovia przygotowała program pełen pokazów, prezentacji i występów najmłodszych mieszkańców Płocka. Start o godzinie 12. Wystąpią: Chór Szkoły Podstawowej nr 23 pod opieką Małgorzaty Podwójci, Chór Szkoły Podstawowej nr 11, Miejskie Przedszkole nr 27, uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego, Teatrzyki Tańca „Safatira” oraz „Humoreska” oraz Grupa Teatralna NOE. Oprócz tego odbędą się pokazy pierwszej pomocy z udziałem ratowników WOPR, pokaz tańca brzucha oraz koncerty grup Graphotape Anton Zhivanow, MADOX i Frankenstein Children. O godzinie 17 wystąpi gwiazda wieczoru – Margaret.

 

Za sprawą nowej rozgłośni radiowej RPLFM, 14 stycznia Galeria Mazovia zamieni się w radiowe studio. Dziennikarze stacji będą prezentowali na bieżąco wszystkie ważne wydarzenia odbywają się podczas 26. Finału WOŚP w Płocku.

 

W Galerii Handlowej Wisła dla odmiany obejrzeć będzie można występy m.in. chóru Szkoły Podstawowej nr 5, Zespołu Tańca Ludowego Masovia PW Płock, gitarzystów, grup muzycznych i tanecznych z Młodzieżowego Domu Kultury, Uniwersytetu Trzeciego Wieku czy Studia Tańca Dreamlike. W przerwach między występami będą odbywać się licytacje prac plastycznych wychowanków płockiego MDKu. Podobnie jak w innych miejscach miasta, w „Wiśle” wydarzenia rozpoczną się w samo południe.

 

Galeria Handlowa Atrium Mosty zorganizuje pokazy pierwszej pomocy z udziałem Polskiego Czerwonego Krzyża (Oddział Płock), a także pokaz judo przygotowany przez UKS Judo Eljot Płock. W godzinach od 12 do 18 nie zabraknie występów artystycznych. Na scenie pojawią się m.in. Mali Artyści z Klubu Osiedla Łukasiewicza PSM L-W, chór „Muzyczne Iskierki” ze Szkoły Podstawowej nr 17, Studio Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej SDK PSM L-W, grupa Zumba SDKPSM L-W, chór „Serenda” SDK PSM L-W, Kabaret „Układ Koleżeński” czy Chór „Jesienny Promień”.

 

 

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już w najbliższą niedzielę 14 stycznia. W Płocku główne wydarzenia odbywać się będą w Orlen Arenie (Pl. Celebry Papieskiej 1), na Stadionie Wisły Płock (ul. Łukasiewicza 34) oraz w galeriach handlowych. Na ulicach Płocka „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków” kwestować będzie 450 wolontariuszy.

 

poleć płock
o płocku

Czy wiesz, że ...

Biblia płocka

jest bogato iluminowanym rękopisem z XII wieku, sprowadzona do Płocka prawdopodobnie przez biskupa Aleksandra z Mallone z jego rodzinnych stron nad rzeką Mozą. Jest ona jednym z najcenniejszych rękopisów średniowiecznych.
wydarzenia płock
szlaki turystyczne płock

Kontakt:

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna
Telefon: (+48) 24 364 99 90

Informacja Turystyczna

Telefon/Fax: (+48) 24 367 19 44

e-mail: biuro@turystykaplock.eu

Sezon letni (1 maja - 30 września)

czynne: pon. - piąt. w godz. 9:00 - 17:00

sob. -  niedz. w godz. 10:00 - 14:00

Pozostałe atrakcje turystyczne w Płocku


Muzeum Mazowieckie

Z powodu imponującej ekspozycji poświęconej sztuce secesji, zwane czesto ...


Spichlerze

Dwa spichlerze, usytuowane na płockim wzgórzu, wybudowane zostały w II ...


Cmentarz Rzymsko-Katolicki

Cmentarz radziwski znajduje się przy ul. Krakówka (dawny ...


Most im. Legionów Józefa Piłsudskiego

Most ma 648,40 m długości i jets przeznaczony dla ...

atrakcje turystyczny