« Wstecz

Podwieczorek Patriotyczny na Starym Rynku w Płocku

W minioną niedzielę – 12 listopada, na Starym Rynku w Płocku mieszkańcy miasta, wspólnie z harcerzami i przedstawicielami lokalnych władz samorządowych świętowali odzyskanie przez Polskę niepodległości.

 

Tradycyjny „Podwieczorek Patriotyczny” - inicjatywa Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, Książnicy Płockiej oraz Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka” – był okazją do wspólnego, jednoczącego śpiewania pieśni patriotycznych, a także do wspominania dokonań naszych rodaków, walczących o wolną ojczyznę. O przełomowych wydarzeniach, jakie dokonały się blisko 100 lat temu przypomnieli uczestnikom – prezes Płockiej LOT Pani Iwona Krajewska, dyrektor Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka” Pan Tadeusz Milke, dyrektor Książnicy Płockiej Pani Joanna Banasiak oraz Prezydent Miasta Płocka Pan Andrzej Nowakowski.

 

Mimo listopadowej aury, w wydarzeniu wzięło udział wielu płocczan, których organizatorzy częstowali gorącą herbatą. Uczestnikom rozdane zostały, także śpiewniki z tekstami pieśni, gdzie przybijano pamiątkową pieczęć wydaną z okazji Roku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Atmosferę wydarzenia ożywiły białoczerwone dekoracje – wstążki, chorągiewki i wiatraczki. Podczas „Podwieczorku” harcerze i instruktorzy Hufca ZHP rozdawali upieczone wcześniej, przez uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących Specjalnych nr 7 w Płocku Marcelinki – ciasteczka inspirowane postacią znanej płocczanki Marceliny Rościszewskiej.  

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w tym łączącym wydarzeniu, przez które wspólnie przedłużyliśmy w Płocku czas trwania w atmosferze Święta Niepodległości.


Tegoroczny „Podwieczorek Patriotycznych” dofinansował Samorząd Województwa Mazowieckiego.

poleć płock

Galerie zdjęć:

o płocku

Czy wiesz, że ...

Płocka baszta obronna

pozostałość murów obronnych Płocka znajduje się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego? Informacje o Szlaku znajdują się na stronie: www.eurob.org
wydarzenia płock
szlaki turystyczne płock

Kontakt:

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna
Telefon: (+48) 24 364 99 90

Informacja Turystyczna

Telefon/Fax: (+48) 24 367 19 44

e-mail: biuro@turystykaplock.eu

Sezon letni (1 maja - 30 września)

czynne: pon. - piąt. w godz. 9:00 - 17:00

sob. -  niedz. w godz. 10:00 - 14:00

Pozostałe atrakcje turystyczne w Płocku


Mury miejskie

W roku 1353 Kazimierz Wielki zainicjował budowę murów miejskich, ...


Odwach

Odwach – dawna wartownia wojsk ...


Miejsce walk we wrześniu 1939 r.

We wrzesniu 1939 w Radziwiu toczyły się walki związane z ...


Rejsy po Wiśle statkiem "KAPER"

Półgodzinne rejsy po Wiśle.


Rejsy po Wiśle "Marianną" i "Basią"

Rejsy grupowe oraz indywidualne po Wiśle.

atrakcje turystyczny