« Wstecz

Gra miejska “Od wieków płynąca…” dostępna dla każdego!

20 czerwca br. uczniowie z płockich szkół podstawowych, wezmą udział w przygotowanej przez Płocką Lokalną Organizację Turystyczną grze miejskiej pt. “Od wieków płynąca…”. 

 

Tematem gry, zwanej również z angielskiego quest’em jest “od wieków” podmywająca płockie wzgórza rzeka Wisła. W ramach przemieszczania się (suchą stopą) wzdłuż niej oraz wpisywania w wolne pola krzyżówki odpowiednich liter i cyfr, uczestnicy poznają ciekawostki dotyczące historycznych związków i zależności między miastem, a rzeką. A związków tych nie brakowało od pradziejów!

 

Już w epoce piastowskiej Wisła stanowiła ważną arterię handlową. Gdy w XVI stuleciu stała się jednym z najbardziej wykorzystywanych wodnych szlaków śródlądowych Europy, mający wówczas udział w handlu zbożem, drewnem i solą płocki gród wyraźnie zacieśnił relacje miasto - rzeka. Stojące nad brzegiem skarpy, dwa zabytkowe spichlerze z XIX wieku przypominają o tej koniunkturze gospodarczej i dlatego też znalazły się na szlaku gry.

 

Uczniom z pięciu różnych szkół, w trakcie ich wędrówki towarzyszyć będą miejscy przewodnicy, którzy wprowadzą odpowiednią, wiślaną narrację, a także pomogą w odgadnięciu szaradziarskiego zadania, za które młodzież otrzyma symboliczną nagrodę!

 

Rymowany scenariusz gry został wydrukowany i od 20 czerwca br. będzie bezpłatnie udostępniany mieszkańcom i turystom w Punkcie Informacji Turystycznej (Stary Rynek 8), a także w wersji do pobrania ze strony www.turystykaplock.eu. Dla osób, które indywidualnie podejmą wyzwanie i z rozwiązanym hasłem wrócą do Domu Darmstadt, również przewidziana jest, przypominająca o trwającym Roku Rzeki Wisły nagroda!

 

Gra miejska “Od wieków płynąca...” to nazwa projektu turystyczno-edukacyjnego dofinansowanego ze środków Miasta Płocka.

 

 

poleć płock
o płocku

Czy wiesz, że ...

Aron Hakodesz

czyli szafa ołtarzowa, to jedyny znany zabytek pozostały z wyposażenia dawnej płockiej synagogi i jeden z niewielu zachowanych po gminie żydowskiej w Płocku?
wydarzenia płock
szlaki turystyczne płock

Kontakt:

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna
Telefon: (+48) 24 364 99 90

Informacja Turystyczna

Telefon/Fax: (+48) 24 367 19 44

e-mail: biuro@turystykaplock.eu

Sezon letni (1 maja - 30 września)

czynne: pon. - piąt. w godz. 9:00 - 17:00

sob. -  niedz. w godz. 10:00 - 14:00

Pozostałe atrakcje turystyczne w Płocku


Stary Rynek

Reprezentacyjny plac z ratuszem - siedzibą władz miejskich. Otoczony jest ...


Mury miejskie

W roku 1353 Kazimierz Wielki zainicjował budowę murów miejskich, ...


Książnica Płocka

Płock, jedno z najstarszych miast w Polsce, ma również bogatą ...


Trakt Krakowski

Każdy mieszkaniec Radziwia wie, że nazwa ulicy Krakówka wzięła się ...


Stary Port

Basen portowy zbudowano po lewej stronie dzisiejszej ulicy Kolejowej idąc w ...

atrakcje turystyczny