« Wstecz

Płocka LOT na Targach Turystycznych LATO 2017

W miniony weekend, tj. 21-23 kwietnia br. Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna uczestniczyła w 22. Targach Turystyki i Wypoczynku LATO w Warszawie. W trakcie tego wydarzenia targowego prezentowaliśmy ofertę turystyczną miasta Płocka, a walory turystyczne Ziemi Płockiej prezentował Przedstawiciel Stowarzyszenia Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego. W sobotę, w promocji Płocka i okolic pomagały nam Maskotki SPR Wisły Płock.


Targi LATO to wydarzenie, podczas którego prezentowana jest oferta wyjazdowa i pobytowa, szczególnie na sezon wakacyjny. Odwiedzający targi mają wtedy okazję do znalezienia najbardziej interesującej ich oferty spośród najatrakcyjniejszych regionów Polski i zagranicy. Wśród wystawców promujących Mazowsze, oprócz Płockiej LOT i SGTPG, byli również: Samorząd Województwa Mazowieckiego, Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna, Lokalna Organizacja Turystyczna 3 Rzeki, Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Mińskiej, przedstawiciele Lotniska Radom, Uzdrowiska Konstancin-Zdrój, Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach, Lokalnej Organizacji Turystycznej Wielki Gościniec Litewski, Fundacji Szerokie Wody oraz firmy Everal.


Drugiego dnia Targów Turystycznych LATO, na stoisku Mazowsza miało miejsce Otwarcie Sezonu Turystycznego. Wydarzeniu towarzyszyło wiele niespodzianek i atrakcji, m.in.: pokaz iluzjonisty, wizyta motocyklistów, pokaz akrobacji na rowerze trialowym w wykonaniu p. Piotra Bielaka, kurs pierwszej pomocy poprowadzony przez legionowski WOPR, animacje dla najmłodszych, pokaz kulinarny poprowadzony przez znanego kucharza, restauratora Roberta Sowę. Przy stoisku Mazowsza znalazła się także strefa rekreacji, gdzie oprócz odpoczynku na leżakach można było wziąć udział w licznych konkursach dla dzieci i dorosłych, czy też uwiecznić swój wizerunek w zabawnym wydaniu w fotobudce & gifbudce GO4PHOTO.

 

Stoisko Mazowsza zostało nagrodzone Kryształowym Słońcem za najbardziej oryginalne i profesjonalne polskie stoisko.

poleć płock

Galerie zdjęć:

o płocku

Czy wiesz, że ...

W kruchcie Bazyliki Katedralnej

w Płocku znajduje się kopia romańskich spiżowych Drzwi Płockich, zamówionych w 1154 r. przez biskupa Aleksandra w Magdeburgu? W nieznanych okolicznościach oryginał drzwi znalazł się w soborze św. Sofii w Nowogrodzie Wielkim na Rusi.
wydarzenia płock
szlaki turystyczne płock

Kontakt:

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna
Telefon: (+48) 24 364 99 90

Informacja Turystyczna

Telefon/Fax: (+48) 24 367 19 44

e-mail: biuro@turystykaplock.eu

Sezon letni (1 maja - 30 września)

czynne: pon. - piąt. w godz. 9:00 - 17:00

sob. -  niedz. w godz. 10:00 - 14:00

Pozostałe atrakcje turystyczne w Płocku


Kościół Farny pw. św. Bartłomieja

Ufundowany został przez króla Kazimierza ...


Dom Pod Opatrznością

Z klasycystycznych kamienic dawnego Rynku Kanonicznego "Dom pod ...


Wieża Ciśnień

Płock, usytuowany na wysokiej skarpie, przez całe wieki cierpiał z powodu ...


Odwach

Odwach – dawna wartownia wojsk ...


Dom Darmstadt

Na przełomie XVIII/XIX wieku w kamienicy Domu Darmstadt działał Hotel ...

atrakcje turystyczny