« Wstecz

Płocka LOT na kieleckich targach AGROTRAVEL

W dniach 7-9 kwietnia br. Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna po raz pierwszy uczestniczyła w IX Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL w Kielcach. Ww. wydarzenie to jedyna w swoim rodzaju impreza wystawiennicza, umożliwiająca spotkanie przedsiębiorców z potencjalnymi biznesowymi partnerami. To także nie lada okazja do zaprezentowania szerokiej oferty turystycznej, nawiązania nowych kontaktów z przedstawicielami innych miast i regionów, ale także zaprezentowania, rozwoju czy też powstania markowych produktów turystyki wiejskiej. Regionem partnerskim podczas tegorocznej edycji targów AGROTRAVEL było Województwo Łódzkie.

 

Ofertę turystyczną Płocka i Ziemi Płockiej prezentowaliśmy na stoisku Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Wśród przedstawicieli Mazowsza nie zabrakło również: Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego, Kolei Mazowieckich, Koła Gospodyń Wiejskich - wieś Bartodzieje, Stacji Muzeum, LOT Wielki Gościniec Litewski, Zamku Liw, Szlaku Kulinarnego Mazowiecka Micha Szlachecka, Młynu Gąsiorowo, Dworu Mościbrody, zespołu Kalwarki, Urzeczeni i Wieniawa oraz Towarzystwa Opieki nad Zabytkami - Oddział w Czersku.

 

Na naszym stoisku nie zabrakło również wielu atrakcji, m.in.: zdobienia wielkanocnych mazurków, degustacji produktów nagrodzonych podczas trzech edycji Turnieju Smaków na Zamku w Liwie, w tym wyśmienitej kawy Żołędziówki, spotkania z rycerzem z Zamku w Liwie wraz z możliwością przymierzania elementów zbroi rycerskiej oraz licznych konkursów z nagrodami. Wszystko to przyczyniło się do tego, że Mazowieckie na targach AGROTRAVEL zdobyło I nagrodę za najlepsze stoisko.

 

Dziękujemy Organizatorom stoiska oraz wszystkim Podwystawcom za wspaniałą współpracę. Do zobaczenia na zbliżających się Targach Turystyki i Wypoczynku LATO w Warszawie (21-23 kwietnia br.).

 

 

poleć płock

Galerie zdjęć:

o płocku

Czy wiesz, że ...

Budki na wodę

były niewielką czworoboczną budowlą z czerwonej cegły, nakryte daszkiem o kopulastej konstrukcji. Podobnie jak wieża ciśnień były częścią sieci wodociągowej Płocka. Można było kupić w nich wodę na wiadra i na beczki. Usytuowane były: na Starym Rynku, na Więziennej, na Szerokiej, na Nowym Rynku, na Dobrzyńskiej, na Płońskiej.
wydarzenia płock
szlaki turystyczne płock

Kontakt:

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna
Telefon: (+48) 24 364 99 90

Informacja Turystyczna

Telefon/Fax: (+48) 24 367 19 44

e-mail: biuro@turystykaplock.eu

Sezon zimowy (1 października - 30 kwietnia)

czynne: pon. - piąt. w godz. 8:00 - 16:00

Pozostałe atrakcje turystyczne w Płocku


Trakt Krakowski

Każdy mieszkaniec Radziwia wie, że nazwa ulicy Krakówka wzięła się ...


Park linowy nad Wisłą

Od lipca 2016 roku, wszyscy miłośnicy aktywnego spędzania czasu ...


Dom Pod Opatrznością

Z klasycystycznych kamienic dawnego Rynku Kanonicznego "Dom pod ...


Bazylika katedralna

Bazylika Katedralna pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w ...


Szpital Swiętej Trójcy

W 1405 r. księżna Aleksandra, żona Ziemowita IV, siostra ...

atrakcje turystyczny