« Wstecz

Płocka LOT na kieleckich targach AGROTRAVEL

W dniach 7-9 kwietnia br. Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna po raz pierwszy uczestniczyła w IX Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL w Kielcach. Ww. wydarzenie to jedyna w swoim rodzaju impreza wystawiennicza, umożliwiająca spotkanie przedsiębiorców z potencjalnymi biznesowymi partnerami. To także nie lada okazja do zaprezentowania szerokiej oferty turystycznej, nawiązania nowych kontaktów z przedstawicielami innych miast i regionów, ale także zaprezentowania, rozwoju czy też powstania markowych produktów turystyki wiejskiej. Regionem partnerskim podczas tegorocznej edycji targów AGROTRAVEL było Województwo Łódzkie.

 

Ofertę turystyczną Płocka i Ziemi Płockiej prezentowaliśmy na stoisku Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Wśród przedstawicieli Mazowsza nie zabrakło również: Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego, Kolei Mazowieckich, Koła Gospodyń Wiejskich - wieś Bartodzieje, Stacji Muzeum, LOT Wielki Gościniec Litewski, Zamku Liw, Szlaku Kulinarnego Mazowiecka Micha Szlachecka, Młynu Gąsiorowo, Dworu Mościbrody, zespołu Kalwarki, Urzeczeni i Wieniawa oraz Towarzystwa Opieki nad Zabytkami - Oddział w Czersku.

 

Na naszym stoisku nie zabrakło również wielu atrakcji, m.in.: zdobienia wielkanocnych mazurków, degustacji produktów nagrodzonych podczas trzech edycji Turnieju Smaków na Zamku w Liwie, w tym wyśmienitej kawy Żołędziówki, spotkania z rycerzem z Zamku w Liwie wraz z możliwością przymierzania elementów zbroi rycerskiej oraz licznych konkursów z nagrodami. Wszystko to przyczyniło się do tego, że Mazowieckie na targach AGROTRAVEL zdobyło I nagrodę za najlepsze stoisko.

 

Dziękujemy Organizatorom stoiska oraz wszystkim Podwystawcom za wspaniałą współpracę. Do zobaczenia na zbliżających się Targach Turystyki i Wypoczynku LATO w Warszawie (21-23 kwietnia br.).

 

 

poleć płock

Galerie zdjęć:

o płocku

Czy wiesz, że ...

Wielka Armia Cesarza Napoleona I Bonaparte

podczas swojego przemarszu na Moskwę miała okazję przechodzić przez Płock. Świadczą o tym pamiątki, m.in.: list przechowywany w prywatnych płockich zbiorach kolekcjonerskich (nadany został w Płocku 6 grudnia 1807 roku, a dotarł do Paryża 27 grudnia 1807 roku)
wydarzenia płock
szlaki turystyczne płock

Kontakt:

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna
Telefon: (+48) 24 364 99 90

Informacja Turystyczna

Telefon/Fax: (+48) 24 367 19 44

e-mail: biuro@turystykaplock.eu

Sezon letni (1 maja - 30 września)

czynne: pon. - piąt. w godz. 9:00 - 17:00

sob. -  niedz. w godz. 10:00 - 14:00

Pozostałe atrakcje turystyczne w Płocku


Rejsy po Wiśle "Marianną" i "Basią"

Rejsy grupowe oraz indywidualne po Wiśle.


Kościół p.w. św. Benedykta

Obecny kościół p.w. św. Benedykta w Płocku na ...


Muzeum Diecezjalne

Zostało zbudowane w 1903 r. z inicjatywy bł. abp. Antoniego J. ...


Stary Port

Basen portowy zbudowano po lewej stronie dzisiejszej ulicy Kolejowej idąc w ...

atrakcje turystyczny